JO

JOHS BEDRIFTSHYTTER STIFTELSE

STI Aktiv

Org.nr: 979 907 273

Vis i kart
Driftsinntekter 2025 4.3 mill kr
Årsresultat 2025 1.6 mill kr
Egenkapital 13.6 mill kr
Sum eiendeler 17.8 mill kr
Data fra Brønnøysundregistrene Sist synkronisert: Om datakildene
Følg selskapet, få varsler E-post ved konkurs, rolleendring og eierskifte. Full eierhistorikk 2003-2025. 49 kr/mnd Eierhistorikk-PDF Hvem eide selskapet hvert år 2003-2025, med endringer markert. Engangskjøp. 49 kr Selskapsrapport-PDF Hele JOHS BEDRIFTSHYTTER STIFTELSE i ett dokument: regnskap, nøkkeltall, roller, eierstruktur, hendelser. Engangskjøp. 49 kr

Selskapsinformasjon

Organisasjonsnummer
979 907 273
Selskapsform
STI
Stiftet
1997-11-12
Registrert
1998-06-30
Næringskode
Aktiviteter i fond/legat som støtter veldedige og allmennyttige formål (94.991)
Institusjonell sektor
Ideelle organisasjoner
E-post
morten.malnes@joh.no
Forretningsadresse
Nedre Kalbakkvei 22
0950 OSLO
Postadresse
Postboks 130 Sentrum
0102 OSLO
Kommune
OSLO
Fylke
Oslo
Aksjekapital
1.2 mill kr
MVA-registrert
Nei
Siste innsendte regnskap
2025
Daglig leder
Morten Malnes
Styrets leder
Tore Bekken
 
Se alle roller →
Kart lastes …

Johs Bedriftshytter Stiftelse i Oslo

Johs Bedriftshytter Stiftelse er ett av 207 718 aktive selskaper registrert i Oslo. I samme bransje (Aktiviteter i fond/legat som støtter veldedige og allmennyttige formål) er det 887 aktive selskaper i Oslo.

Størst bransjer i Oslo

  • Utleie av egen eller leid fast eiendom 13 846
  • Aktiviteter i borettslag og boligsameier 9 196
  • Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning 9 041
  • Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers 8 093
  • Utøvende kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet innenfor musikk 7 328

Gjennomsnittlig månedslønn i bransjen (Næringslivs- og arbeidsgiverorganisasjoner og yrkessammenslutninger, 2025): 84 030 kr/mnd (SSB).

Om bransjen

Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner samler foreninger, lag og innretninger som ikke faller inn under fagforbund, politiske partier eller religiøse organisasjoner. Dette er den største enkeltkategorien for ikke-kommersielle organisasjoner i Norge med over 40 000 aktive enheter.

Les mer om bransjen

Økonomisk utvikling

Regnskapsoversikt

År Driftsinntekter Driftsresultat Årsresultat Sum eiendeler Egenkapital Sum gjeld Ansatte
2025 4.3 mill kr 1.9 mill kr 1.6 mill kr 17.8 mill kr 13.6 mill kr 4.2 mill kr
2024 4.3 mill kr 2.2 mill kr 1.8 mill kr 17.0 mill kr 12.1 mill kr 5.0 mill kr

Nøkkeltall 2025

Driftsmargin 43.3%
Nettoresultat­margin 35.9%
Egenkapital­andel 76.4%
Gjeldsgrad 0.31
Egenkapital­rentabilitet 11.4%

Formål

Stiftelsens formal er a sikre ferie- og fritidsbekvemmeligheter for

ansatte i JOH. JOHANNSON AS. JOH. JOIIANNSONS KAFFE AS, JOH-SALG AS,

ASKO NORGE AS, ASKO OSLO AS, STORCASH NORGE AS og NORGESGRUPPEN DATA

AS.

Kredittscore

100 / 100
Lav risiko
Basert på siste regnskapsår
Egenkapitalandel 76.4%
25/25
Driftsmargin 43.3%
25/25
Gjeldsgrad 0.31
25/25
Resultatmargin 35.9%
25/25

Nøkkeltall

Regnskapsår 2025
Omsetning +0.5% Resultat -11.4%
Driftsmargin
43.3%
Resultatmargin
35.9%
Egenkapitalandel
76.4%
Gjeldsgrad
0.31
Likviditetsgrad 1
1.70
Totalrentabilitet
8.7%
Egenkapitalrentabilitet
11.4%
Kapitalomløp
0.24

Bransjesammenligning

Sammenlignet med 3529 selskaper i Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner
Driftsmargin
43.3%
Dette selskapet
4.8%
Bransjemedian
Svakest God 8/10 Best
Resultatmargin
35.9%
Dette selskapet
8.1%
Bransjemedian
Svakest God 8/10 Best
Egenkapitalandel
76.4%
Dette selskapet
96.3%
Bransjemedian
Svakest Under snitt 3/10 Best
Likviditetsgrad
1.70
Dette selskapet
7.18
Bransjemedian
Svakest Under snitt 3/10 Best
Totalrentabilitet
8.7%
Dette selskapet
2.6%
Bransjemedian
Svakest God 8/10 Best

Ofte stilte spørsmål

Hvordan ligger JOHS BEDRIFTSHYTTER STIFTELSE an økonomisk?

Basert på siste regnskap (2025): JOHS BEDRIFTSHYTTER STIFTELSE har solid egenkapital (76%) og positiv drift med margin på 43,3%.

Når ble JOHS BEDRIFTSHYTTER STIFTELSE stiftet?

JOHS BEDRIFTSHYTTER STIFTELSE ble stiftet i 1997 og er dermed 29 år gammelt.

Eier aksjer i

1 selskap
Selskap Org.nr Eierandel
SKJELLVIKA MILJØ AS 994745530 1.53 %
Om dataene: Eierandelene er hentet fra Skatteetatens aksjonærregister og viser siste registrerte år for hvert selskap.

Styre-nettverk

Vanlige spørsmål om JOHS BEDRIFTSHYTTER STIFTELSE

Når ble JOHS BEDRIFTSHYTTER STIFTELSE stiftet?

JOHS BEDRIFTSHYTTER STIFTELSE ble stiftet 1997-11-12 og er registrert i Foretaksregisteret med organisasjonsnummer 979907273.

Hvor er JOHS BEDRIFTSHYTTER STIFTELSE lokalisert?

JOHS BEDRIFTSHYTTER STIFTELSE har forretningsadresse Nedre Kalbakkvei 22, 0950 OSLO i Oslo kommune.

Hvor mange ansatte har JOHS BEDRIFTSHYTTER STIFTELSE?

JOHS BEDRIFTSHYTTER STIFTELSE har ingen ansatte registrert i NAV Aa-registeret per i dag.

Hva var driftsinntektene til JOHS BEDRIFTSHYTTER STIFTELSE sist år?

I 2025 hadde JOHS BEDRIFTSHYTTER STIFTELSE driftsinntekter på 4.3 mill kr og et årsresultat på 1.6 mill kr. Komplett regnskap finnes på selskapssiden.

Datakilder for JOHS BEDRIFTSHYTTER STIFTELSE
  • Bedriftsinfo og roller: Brønnøysundregistrene · oppdatert daglig
  • Regnskap og nøkkeltall: Regnskapsregisteret hos Brønnøysundregistrene
  • Bransjebenchmark: Beregnet fra alle aktive selskap i samme NACE 4-sifret kode

Alle data er hentet fra offentlige norske registre og presentert i tråd med NLOD. Se vår kildeoversikt for detaljer.