IJ

IJK EIENDOM AS

AS Aktiv MVA-registrert

Org.nr: 927 879 980

Vis i kart
Driftsinntekter 2024 63 tusen kr
Årsresultat 2024 -22 tusen kr
Egenkapital 132 tusen kr
Sum eiendeler 422 tusen kr
Data fra Brønnøysundregistrene og Skatteetatens aksjonærregister Sist synkronisert: Om datakildene
Følg selskapet, få varsler E-post ved konkurs, rolleendring og eierskifte. Full eierhistorikk 2003-2025. 49 kr/mnd Eierhistorikk-PDF Hvem eide selskapet hvert år 2003-2025, med endringer markert. Engangskjøp. 49 kr Selskapsrapport-PDF Hele IJK EIENDOM AS i ett dokument: regnskap, nøkkeltall, roller, eierstruktur, hendelser. Engangskjøp. 49 kr

Selskapsinformasjon

Organisasjonsnummer
927 879 980
Selskapsform
AS
Stiftet
2021-09-14
Registrert
2021-10-06
Næringskode
Utleie av egen eller leid fast eiendom (68.200)
Institusjonell sektor
Private aksjeselskaper mv.
Forretningsadresse
Nordlandsbanen 366
8540 BALLANGEN
Kommune
NARVIK
Fylke
Nordland
Aksjekapital
240 tusen kr
Antall aksjer
100
MVA-registrert
Ja
Siste innsendte regnskap
2024
Styrets leder
Johan Martin Eriksen
 
Se alle roller →
Kart lastes …

Ijk Eiendom As i Narvik

Ijk Eiendom As er ett av 4 221 aktive selskaper registrert i Narvik, og i Nordland fylke er det totalt 47 439 registrerte foretak. I samme bransje (Utleie av egen eller leid fast eiendom) er det 303 aktive selskaper i Narvik.

Størst bransjer i Narvik

  • Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers 353
  • Utleie av egen eller leid fast eiendom 303
  • Aktiviteter i borettslag og boligsameier 249
  • Utøvende kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet innenfor musikk 92
  • Oppføring av bygninger 83

Gjennomsnittlig månedslønn i bransjen (Teknisk tjenesteyting, eiendomsdrift, 2025): 76 570 kr/mnd (SSB).

Om bransjen

Utleie av egen eller leid fast eiendom omfatter selskaper som eier eller leier ut bolig-, nærings- eller fritidseiendom mot vederlag. Bransjen er en av de største i Norge målt i antall registrerte foretak og består hovedsakelig av mindre familieselskap, eiendomsinvestorer og profesjonelle eiendomsforvaltere.

Les mer om bransjen

Økonomisk utvikling

Regnskapsoversikt

År Driftsinntekter Driftsresultat Årsresultat Sum eiendeler Egenkapital Sum gjeld Ansatte
2024 63 tusen kr 5 tusen kr -22 tusen kr 422 tusen kr 132 tusen kr 290 tusen kr
2023 -46 tusen kr -36 tusen kr 431 tusen kr 154 tusen kr 277 tusen kr
2022 -53 tusen kr -41 tusen kr 482 tusen kr 190 tusen kr 292 tusen kr

Nøkkeltall 2024

Driftsmargin 8.0%
Nettoresultat­margin -35.0%
Egenkapital­andel 31.3%
Gjeldsgrad 2.20
Egenkapital­rentabilitet -16.7%

Formål

Investeringer i eiendom. Herunder eie, utleie, kjøpe, selge, utvikle,

og hva som ellers faller naturlig inn under dette.

Kredittscore

55 / 100
Moderat risiko
Basert på siste regnskapsår
Egenkapitalandel 31.3%
25/25
Driftsmargin 8.0%
15/25
Gjeldsgrad 2.20
15/25
Resultatmargin -35.0%
0/25

Nøkkeltall

Regnskapsår 2024
Resultat +39.0%
Driftsmargin
8.0%
Resultatmargin
-35.0%
Egenkapitalandel
31.3%
Gjeldsgrad
2.20
Likviditetsgrad 1
0.29
Totalrentabilitet
-5.2%
Egenkapitalrentabilitet
-16.7%
Kapitalomløp
0.15

Bransjesammenligning

Sammenlignet med 52701 selskaper i Utleie av egen eller leid fast eiendom
Driftsmargin
8.0%
Dette selskapet
42.3%
Bransjemedian
Svakest Under snitt 3/10 Best
Resultatmargin
-35.0%
Dette selskapet
17.0%
Bransjemedian
Svakest Svak 2/10 Best
Egenkapitalandel
31.3%
Dette selskapet
32.7%
Bransjemedian
Svakest Tilfredsstillende 5/10 Best
Likviditetsgrad
0.29
Dette selskapet
1.63
Bransjemedian
Svakest Svak 2/10 Best
Totalrentabilitet
-5.2%
Dette selskapet
1.9%
Bransjemedian
Svakest Svak 2/10 Best

Ofte stilte spørsmål

Hvordan ligger IJK EIENDOM AS an økonomisk?

Basert på siste regnskap (2024): IJK EIENDOM AS har solid egenkapital (31%) og positiv drift med margin på 8,0%.

Når ble IJK EIENDOM AS stiftet?

IJK EIENDOM AS ble stiftet i 2021 og er dermed 5 år gammelt.

Eierhistorikk

2021-2025 (5 år)
Tidsspenn
5 år
Endringer
3
Topp-stabilitet
Stabilt
År Aksjonærer Topp-andel Topp-eier-type
2025 1 100.0 % Norsk selskap
2024 1 100.0 % Norsk selskap
2023 1 100.0 % Norsk selskap
2022 1 100.0 % Norsk selskap
2021 4 28.0 % Person
Hvem stod bak endringene? Tidslinjen viser at det er 3 registrerte endringer i eierstrukturen, men ikke hvem som kom inn eller ut. Kjøp Eierhistorikk-PDF for å se navn, andeler og overdragelser per år.

Eierstruktur

1 aksjonær - data for 2025
# Aksjonær Aksjer Andel
1 IJK HOLDING AS 927707764 100 100.0%
Om dataene: Aksjonærene er hentet fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Er du oppført og ønsker ikke å vises? Send inn en innsigelse her – vi behandler den innen 30 dager.

Styre-nettverk

Vanlige spørsmål om IJK EIENDOM AS

Når ble IJK EIENDOM stiftet?

IJK EIENDOM AS ble stiftet 2021-09-14 og er registrert i Foretaksregisteret med organisasjonsnummer 927879980.

Hvor er IJK EIENDOM lokalisert?

IJK EIENDOM AS har forretningsadresse Nordlandsbanen 366, 8540 BALLANGEN i Narvik kommune.

Hvor mange ansatte har IJK EIENDOM?

IJK EIENDOM AS har ingen ansatte registrert i NAV Aa-registeret per i dag.

Hva var driftsinntektene til IJK EIENDOM sist år?

I 2024 hadde IJK EIENDOM AS driftsinntekter på 63 tusen kr og et årsunderskudd på 22 tusen kr. Komplett regnskap finnes på selskapssiden.

Datakilder for IJK EIENDOM AS
  • Bedriftsinfo og roller: Brønnøysundregistrene · oppdatert daglig
  • Regnskap og nøkkeltall: Regnskapsregisteret hos Brønnøysundregistrene
  • Aksjeeierdata: Skatteetatens aksjonærregister per 31. desember 2025
  • Bransjebenchmark: Beregnet fra alle aktive selskap i samme NACE 4-sifret kode

Alle data er hentet fra offentlige norske registre og presentert i tråd med NLOD. Se vår kildeoversikt for detaljer.