FO

FORAS BYGG AS

AS Aktiv
Negativ egenkapital Driftsunderskudd

Org.nr: 931 043 021

Vis i kart
Driftsinntekter 2025 4.9 mill kr
Årsresultat 2025 -204 tusen kr
Egenkapital -1.9 mill kr
Sum eiendeler 1.2 mill kr
Data fra Brønnøysundregistrene og Skatteetatens aksjonærregister Sist synkronisert: Om datakildene
Følg selskapet, få varsler E-post ved konkurs, rolleendring og eierskifte. Full eierhistorikk 2003-2025. 49 kr/mnd Eierhistorikk-PDF Hvem eide selskapet hvert år 2003-2025, med endringer markert. Engangskjøp. 49 kr Selskapsrapport-PDF Hele FORAS BYGG AS i ett dokument: regnskap, nøkkeltall, roller, eierstruktur, hendelser. Engangskjøp. 49 kr

Selskapsinformasjon

Organisasjonsnummer
931 043 021
Selskapsform
AS
Stiftet
2023-02-07
Registrert
2023-03-16
Næringskode
Oppføring av bygninger (41.000)
Institusjonell sektor
Private aksjeselskaper mv.
Antall ansatte
9
E-post
post@forasbygg.no
Forretningsadresse
Myrdalsvegen 95
5130 NYBORG
Kommune
BERGEN
Fylke
Vestland
Hjemmeside
www.forasbygg.no
MVA-registrert
Nei
Siste innsendte regnskap
2025
Daglig leder
Edgars Zvirgzdis
Styrets leder
Edgars Zvirgzdis
 
Se alle roller →
Kart lastes …

Foras Bygg As i Bergen

Foras Bygg As er ett av 59 519 aktive selskaper registrert i Bergen, og i Vestland fylke er det totalt 132 093 registrerte foretak. I samme bransje (Oppføring av bygninger) er det 1 007 aktive selskaper i Bergen.

Størst bransjer i Bergen

  • Utleie av egen eller leid fast eiendom 4 375
  • Aktiviteter i borettslag og boligsameier 4 014
  • Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers 3 129
  • Utøvende kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet innenfor musikk 2 031
  • Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning 1 853

Gjennomsnittlig månedslønn i bransjen (Oppføring av bygninger, 2025): 60 190 kr/mnd (SSB).

Om bransjen

Oppføring av bygninger er en kjernebransje i norsk økonomi med store nasjonale aktører som Veidekke, Skanska og AF Gruppen, og titusenvis av mellomstore og små entreprenører. Bransjen leverer både bolig-, nærings- og offentlige bygg.

Les mer om bransjen

Regnskapsoversikt

År Driftsinntekter Driftsresultat Årsresultat Sum eiendeler Egenkapital Sum gjeld Ansatte
2025 4.9 mill kr -204 tusen kr -204 tusen kr 1.2 mill kr -1.9 mill kr 3.1 mill kr

Nøkkeltall 2025

Driftsmargin -4.2%
Nettoresultat­margin -4.2%
Egenkapital­andel -153.9%

Kredittscore

0 / 100
Høy risiko
Basert på siste regnskapsår
Egenkapitalandel -153.9%
0/25
Driftsmargin -4.2%
0/25
Resultatmargin -4.2%
0/25

Nøkkeltall

Regnskapsår 2025
Driftsmargin
-4.2%
Resultatmargin
-4.2%
Egenkapitalandel
-153.9%
Likviditetsgrad 1
0.48
Totalrentabilitet
-16.6%
Kapitalomløp
3.98

Bransjesammenligning

Sammenlignet med 10523 selskaper i Oppføring av bygninger
Driftsmargin
-4.2%
Dette selskapet
3.0%
Bransjemedian
Svakest Under snitt 3/10 Best
Resultatmargin
-4.2%
Dette selskapet
2.1%
Bransjemedian
Svakest Under snitt 3/10 Best
Egenkapitalandel
-153.9%
Dette selskapet
29.0%
Bransjemedian
Svakest Svak 1/10 Best
Likviditetsgrad
0.48
Dette selskapet
1.31
Bransjemedian
Svakest Svak 2/10 Best
Totalrentabilitet
-16.6%
Dette selskapet
3.2%
Bransjemedian
Svakest Svak 2/10 Best

Ofte stilte spørsmål

Hvordan ligger FORAS BYGG AS an økonomisk?

Basert på siste regnskap (2025): FORAS BYGG AS har svak egenkapital (-154%) og drift med tap (margin -4,2%).

Når ble FORAS BYGG AS stiftet?

FORAS BYGG AS ble stiftet i 2023 og er dermed 3 år gammelt.

Eierhistorikk

2023-2025 (3 år)
Tidsspenn
3 år
Endringer
0
Topp-stabilitet
1 eiere
År Aksjonærer Topp-andel Topp-eier-type
2025 1 100.0 % Person
2024 1 100.0 % Person
2023 1 100.0 % Person
Hvem stod bak endringene? Tidslinjen viser at det er 0 registrerte endringer i eierstrukturen, men ikke hvem som kom inn eller ut. Kjøp Eierhistorikk-PDF for å se navn, andeler og overdragelser per år.

Eierstruktur

1 aksjonær - data for 2025
# Aksjonær Aksjer Andel
1 EDGARS ZVIRGZDIS f. 1985 1 000 100.0%
Om dataene: Aksjonærene er hentet fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Er du oppført og ønsker ikke å vises? Send inn en innsigelse her – vi behandler den innen 30 dager.

Styre-nettverk

Vanlige spørsmål om FORAS BYGG AS

Når ble FORAS BYGG stiftet?

FORAS BYGG AS ble stiftet 2023-02-07 og er registrert i Foretaksregisteret med organisasjonsnummer 931043021.

Hvor er FORAS BYGG lokalisert?

FORAS BYGG AS har forretningsadresse Myrdalsvegen 95, 5130 NYBORG i Bergen kommune.

Hvor mange ansatte har FORAS BYGG?

FORAS BYGG AS har 9 ansatte registrert hos NAV Aa-registeret.

Hva var driftsinntektene til FORAS BYGG sist år?

I 2025 hadde FORAS BYGG AS driftsinntekter på 4.9 mill kr og et årsunderskudd på 204 tusen kr. Komplett regnskap finnes på selskapssiden.

Datakilder for FORAS BYGG AS
  • Bedriftsinfo og roller: Brønnøysundregistrene · oppdatert daglig
  • Regnskap og nøkkeltall: Regnskapsregisteret hos Brønnøysundregistrene
  • Aksjeeierdata: Skatteetatens aksjonærregister per 31. desember 2025
  • Bransjebenchmark: Beregnet fra alle aktive selskap i samme NACE 4-sifret kode

Alle data er hentet fra offentlige norske registre og presentert i tråd med NLOD. Se vår kildeoversikt for detaljer.