BA

BAKLAVA AS

AS Aktiv
Driftsunderskudd

Org.nr: 995 684 063

Vis i kart
Driftsinntekter 2025 186 tusen kr
Årsresultat 2025 1 tusen kr
Egenkapital 1.5 mill kr
Sum eiendeler 2.1 mill kr
Data fra Brønnøysundregistrene og Skatteetatens aksjonærregister Sist synkronisert: Om datakildene
Følg selskapet, få varsler E-post ved konkurs, rolleendring og eierskifte. Full eierhistorikk 2003-2025. 49 kr/mnd Eierhistorikk-PDF Hvem eide selskapet hvert år 2003-2025, med endringer markert. Engangskjøp. 49 kr Selskapsrapport-PDF Hele BAKLAVA AS i ett dokument: regnskap, nøkkeltall, roller, eierstruktur, hendelser. Engangskjøp. 49 kr

Selskapsinformasjon

Organisasjonsnummer
995 684 063
Selskapsform
AS
Stiftet
2010-06-21
Registrert
2010-06-29
Næringskode
Utleie av egen eller leid fast eiendom (68.200)
Institusjonell sektor
Private aksjeselskaper mv.
Forretningsadresse
Træshaugen 15
5450 SUNDE I SUNNHORDLAND
Kommune
KVINNHERAD
Fylke
Vestland
Aksjekapital
626 tusen kr
Antall aksjer
626 145
MVA-registrert
Nei
Siste innsendte regnskap
2025
Styrets leder
Karsten Sjo
 
Se alle roller →
Kart lastes …

Baklava As i Kvinnherad

Baklava As er ett av 2 736 aktive selskaper registrert i Kvinnherad, og i Vestland fylke er det totalt 132 093 registrerte foretak. I samme bransje (Utleie av egen eller leid fast eiendom) er det 189 aktive selskaper i Kvinnherad.

Størst bransjer i Kvinnherad

  • Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers 234
  • Utleie av egen eller leid fast eiendom 189
  • Sauehold 135
  • Melkeproduksjon på storfe og oppdrett av melkekyr 85
  • Grunnarbeid 66

Gjennomsnittlig månedslønn i bransjen (Teknisk tjenesteyting, eiendomsdrift, 2025): 76 570 kr/mnd (SSB).

Om bransjen

Utleie av egen eller leid fast eiendom omfatter selskaper som eier eller leier ut bolig-, nærings- eller fritidseiendom mot vederlag. Bransjen er en av de største i Norge målt i antall registrerte foretak og består hovedsakelig av mindre familieselskap, eiendomsinvestorer og profesjonelle eiendomsforvaltere.

Les mer om bransjen

Økonomisk utvikling

Regnskapsoversikt

År Driftsinntekter Driftsresultat Årsresultat Sum eiendeler Egenkapital Sum gjeld Ansatte
2025 186 tusen kr -2 tusen kr 1 tusen kr 2.1 mill kr 1.5 mill kr 687 tusen kr
2024 160 tusen kr -88 tusen kr -64 tusen kr 2.4 mill kr 1.6 mill kr 797 tusen kr

Nøkkeltall 2025

Driftsmargin -1.3%
Nettoresultat­margin 0.7%
Egenkapital­andel 67.9%
Gjeldsgrad 0.47
Egenkapital­rentabilitet 0.1%

Formål

Utleie av fast eiendom

Kredittscore

62 / 100
Moderat risiko
Basert på siste regnskapsår
Egenkapitalandel 67.9%
25/25
Driftsmargin -1.3%
0/25
Gjeldsgrad 0.47
25/25
Resultatmargin 0.7%
12/25

Nøkkeltall

Regnskapsår 2025
Omsetning +15.9% Resultat +101.9%
Driftsmargin
-1.3%
Resultatmargin
0.7%
Egenkapitalandel
67.9%
Gjeldsgrad
0.47
Likviditetsgrad 1
3.18
Totalrentabilitet
0.1%
Egenkapitalrentabilitet
0.1%
Kapitalomløp
0.09

Bransjesammenligning

Sammenlignet med 52705 selskaper i Utleie av egen eller leid fast eiendom
Driftsmargin
-1.3%
Dette selskapet
42.3%
Bransjemedian
Svakest Under snitt 3/10 Best
Resultatmargin
0.7%
Dette selskapet
17.0%
Bransjemedian
Svakest Under snitt 4/10 Best
Egenkapitalandel
67.9%
Dette selskapet
32.7%
Bransjemedian
Svakest God 8/10 Best
Likviditetsgrad
3.18
Dette selskapet
1.63
Bransjemedian
Svakest God 7/10 Best
Totalrentabilitet
0.1%
Dette selskapet
1.9%
Bransjemedian
Svakest Under snitt 4/10 Best

Ofte stilte spørsmål

Hvordan ligger BAKLAVA AS an økonomisk?

Basert på siste regnskap (2025): BAKLAVA AS har solid egenkapital (68%) og drift med tap (margin -1,3%).

Når ble BAKLAVA AS stiftet?

BAKLAVA AS ble stiftet i 2010 og er dermed 16 år gammelt.

Vokser BAKLAVA AS?

Fra 2024 til 2025 hadde BAKLAVA AS en omsetningsvekst på 15,9%.

Eierhistorikk

2010-2025 (16 år)
Tidsspenn
16 år
Endringer
0
Topp-stabilitet
Stabilt
År Aksjonærer Topp-andel Topp-eier-type
2025 2 50.0 % Person
2024 2 50.0 % Person
2023 2 50.0 % Person
2022 2 50.0 % Person
2021 2 50.0 % Person
2020 2 50.0 % Person
2019 2 50.0 % Person
2018 2 50.0 % Person
2017 2 50.0 % Person
2016 2 50.0 % Person
2015 2 50.0 % Person
2014 2 50.0 % Person
2013 2 50.0 % Person
2012 2 50.0 % Person
2011 2 50.0 % Person
2010 2 50.0 % Person
Hvem stod bak endringene? Tidslinjen viser at det er 0 registrerte endringer i eierstrukturen, men ikke hvem som kom inn eller ut. Kjøp Eierhistorikk-PDF for å se navn, andeler og overdragelser per år.

Eierstruktur

2 aksjonærer - data for 2025
# Aksjonær Aksjer Andel
1 KARSTEN SJO f. 1959 313 073 50.0%
2 SYNNØVE SJO TISLEVOLL f. 1953 313 072 50.0%
Om dataene: Aksjonærene er hentet fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Er du oppført og ønsker ikke å vises? Send inn en innsigelse her – vi behandler den innen 30 dager.

Styre-nettverk

Vanlige spørsmål om BAKLAVA AS

Når ble BAKLAVA stiftet?

BAKLAVA AS ble stiftet 2010-06-21 og er registrert i Foretaksregisteret med organisasjonsnummer 995684063.

Hvor er BAKLAVA lokalisert?

BAKLAVA AS har forretningsadresse Træshaugen 15, 5450 SUNDE I SUNNHORDLAND i Kvinnherad kommune.

Hvor mange ansatte har BAKLAVA?

BAKLAVA AS har ingen ansatte registrert i NAV Aa-registeret per i dag.

Hva var driftsinntektene til BAKLAVA sist år?

I 2025 hadde BAKLAVA AS driftsinntekter på 186 tusen kr og et årsresultat på 1 tusen kr. Komplett regnskap finnes på selskapssiden.

Datakilder for BAKLAVA AS
  • Bedriftsinfo og roller: Brønnøysundregistrene · oppdatert daglig
  • Regnskap og nøkkeltall: Regnskapsregisteret hos Brønnøysundregistrene
  • Aksjeeierdata: Skatteetatens aksjonærregister per 31. desember 2025
  • Bransjebenchmark: Beregnet fra alle aktive selskap i samme NACE 4-sifret kode

Alle data er hentet fra offentlige norske registre og presentert i tråd med NLOD. Se vår kildeoversikt for detaljer.