2B

2BR EIENDOM AS

AS Aktiv
Negativ egenkapital

Org.nr: 830 787 682

Vis i kart
Driftsinntekter 2025 1.6 mill kr
Årsresultat 2025 719 tusen kr
Egenkapital -725 tusen kr
Sum eiendeler 4.1 mill kr
Data fra Brønnøysundregistrene og Skatteetatens aksjonærregister Sist synkronisert: Om datakildene
Følg selskapet, få varsler E-post ved konkurs, rolleendring og eierskifte. Full eierhistorikk 2003-2025. 49 kr/mnd Eierhistorikk-PDF Hvem eide selskapet hvert år 2003-2025, med endringer markert. Engangskjøp. 49 kr Selskapsrapport-PDF Hele 2BR EIENDOM AS i ett dokument: regnskap, nøkkeltall, roller, eierstruktur, hendelser. Engangskjøp. 49 kr

Selskapsinformasjon

Organisasjonsnummer
830 787 682
Selskapsform
AS
Stiftet
2023-01-02
Registrert
2023-02-22
Næringskode
Utleie av egen eller leid fast eiendom (68.200)
Institusjonell sektor
Private aksjeselskaper mv.
Forretningsadresse
Olav Kyrres gate 39
5014 BERGEN
Kommune
BERGEN
Fylke
Vestland
Aksjekapital
60 tusen kr
Antall aksjer
60 000
MVA-registrert
Nei
Siste innsendte regnskap
2025
Styrets leder
Morten Brattaule
 
Se alle roller →
Kart lastes …

2br Eiendom As i Bergen

2br Eiendom As er ett av 59 694 aktive selskaper registrert i Bergen, og i Vestland fylke er det totalt 132 363 registrerte foretak. I samme bransje (Utleie av egen eller leid fast eiendom) er det 4 406 aktive selskaper i Bergen.

Størst bransjer i Bergen

  • Utleie av egen eller leid fast eiendom 4 398
  • Aktiviteter i borettslag og boligsameier 4 017
  • Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers 3 129
  • Utøvende kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet innenfor musikk 2 034
  • Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning 1 858

Gjennomsnittlig månedslønn i bransjen (Teknisk tjenesteyting, eiendomsdrift, 2025): 76 570 kr/mnd (SSB).

Om bransjen

Utleie av egen eller leid fast eiendom omfatter selskaper som eier eller leier ut bolig-, nærings- eller fritidseiendom mot vederlag. Bransjen er en av de største i Norge målt i antall registrerte foretak og består hovedsakelig av mindre familieselskap, eiendomsinvestorer og profesjonelle eiendomsforvaltere.

Les mer om bransjen

Økonomisk utvikling

Regnskapsoversikt

År Driftsinntekter Driftsresultat Årsresultat Sum eiendeler Egenkapital Sum gjeld Ansatte
2025 1.6 mill kr 1.2 mill kr 719 tusen kr 4.1 mill kr -725 tusen kr 4.8 mill kr
2024 -149 tusen kr -1.1 mill kr 17.3 mill kr -1.4 mill kr 18.7 mill kr

Nøkkeltall 2025

Driftsmargin 76.4%
Nettoresultat­margin 44.3%
Egenkapital­andel -17.6%

Formål

Investeringsvirksomhet i finansaktiva samt kjøp, salg, utvikling og

utbygging av fast eiendom og alt som faller inn under dette.

Kredittscore

50 / 100
Moderat risiko
Basert på siste regnskapsår
Egenkapitalandel -17.6%
0/25
Driftsmargin 76.4%
25/25
Resultatmargin 44.3%
25/25

Nøkkeltall

Regnskapsår 2025
Resultat +168.3%
Driftsmargin
76.4%
Resultatmargin
44.3%
Egenkapitalandel
-17.6%
Likviditetsgrad 1
125.42
Totalrentabilitet
17.4%
Kapitalomløp
0.39

Bransjesammenligning

Sammenlignet med 52701 selskaper i Utleie av egen eller leid fast eiendom
Driftsmargin
76.4%
Dette selskapet
42.3%
Bransjemedian
Svakest Utmerket 9/10 Best
Resultatmargin
44.3%
Dette selskapet
17.0%
Bransjemedian
Svakest God 8/10 Best
Egenkapitalandel
-17.6%
Dette selskapet
32.7%
Bransjemedian
Svakest Svak 1/10 Best
Likviditetsgrad
125.42
Dette selskapet
1.63
Bransjemedian
Svakest Utmerket 10/10 Best
Totalrentabilitet
17.4%
Dette selskapet
1.9%
Bransjemedian
Svakest Utmerket 9/10 Best

Ofte stilte spørsmål

Hvordan ligger 2BR EIENDOM AS an økonomisk?

Basert på siste regnskap (2025): 2BR EIENDOM AS har svak egenkapital (-18%) og positiv drift med margin på 76,4%.

Når ble 2BR EIENDOM AS stiftet?

2BR EIENDOM AS ble stiftet i 2023 og er dermed 3 år gammelt.

Eierhistorikk

2023-2025 (3 år)
Tidsspenn
3 år
Endringer
0
Topp-stabilitet
2 eiere
År Aksjonærer Topp-andel Topp-eier-type
2025 2 50.0 % Norsk selskap
2024 2 50.0 % Norsk selskap
2023 2 50.0 % Norsk selskap
Hvem stod bak endringene? Tidslinjen viser at det er 0 registrerte endringer i eierstrukturen, men ikke hvem som kom inn eller ut. Kjøp Eierhistorikk-PDF for å se navn, andeler og overdragelser per år.

Eierstruktur

2 aksjonærer - data for 2025
# Aksjonær Aksjer Andel
1 HEIKKI EIENDOM AS 921087942 30 000 50.0%
2 NYE ROYAL EIENDOM AS 930017329 30 000 50.0%
Om dataene: Aksjonærene er hentet fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Er du oppført og ønsker ikke å vises? Send inn en innsigelse her – vi behandler den innen 30 dager.

Styre-nettverk

Vanlige spørsmål om 2BR EIENDOM AS

Når ble 2BR EIENDOM stiftet?

2BR EIENDOM AS ble stiftet 2023-01-02 og er registrert i Foretaksregisteret med organisasjonsnummer 830787682.

Hvor er 2BR EIENDOM lokalisert?

2BR EIENDOM AS har forretningsadresse Olav Kyrres gate 39, 5014 BERGEN i Bergen kommune.

Hvor mange ansatte har 2BR EIENDOM?

2BR EIENDOM AS har ingen ansatte registrert i NAV Aa-registeret per i dag.

Hva var driftsinntektene til 2BR EIENDOM sist år?

I 2025 hadde 2BR EIENDOM AS driftsinntekter på 1.6 mill kr og et årsresultat på 719 tusen kr. Komplett regnskap finnes på selskapssiden.

Datakilder for 2BR EIENDOM AS
  • Bedriftsinfo og roller: Brønnøysundregistrene · oppdatert daglig
  • Regnskap og nøkkeltall: Regnskapsregisteret hos Brønnøysundregistrene
  • Aksjeeierdata: Skatteetatens aksjonærregister per 31. desember 2025
  • Bransjebenchmark: Beregnet fra alle aktive selskap i samme NACE 4-sifret kode

Alle data er hentet fra offentlige norske registre og presentert i tråd med NLOD. Se vår kildeoversikt for detaljer.