MN

Mathias Nielsen

Født 2000 Trondheim

Mathias Nielsen (født 2000) har 9 aktive roller i næringslivet, fordelt på 9 selskaper. Mathias er styrets leder i MMN AS og har roller i flere selskaper. Selskapene Mathias har aktive roller i hadde en samlet omsetning på 85.3 mill kr og 104 ansatte i siste regnskapsår.

Roller fra Brønnøysundregistrene, aksjeposter fra Skatteetatens aksjonærregister Oppdateres daglig Om datakildene

Økonomisk oversikt

85.3 mill kr
Samlet omsetning
2.6 mill kr
Samlet årsresultat
104
Ansatte totalt
9
Selskap med regnskap

Summert fra siste tilgjengelige årsregnskap (t.o.m. 2025) for selskapene Mathias har aktive roller i. Kilde: Regnskapsregisteret.

Aktive roller

Styre

MMN AS
Styrets leder · Trondheim · Drift av restauranter
Resultat 228 tusen kr (2025)
AS
FG CATERING AS
Styremedlem · Trondheim · Drift av restauranter
Resultat -8 tusen kr (2025)
AS
FOX EIENDOM AS
Styremedlem · Trondheim · Uoppgitt
Omsetning 820 tusen kr Resultat 420 tusen kr (2025)
AS
FOX HOLDING AS
Styremedlem · Trondheim · Drift av restauranter
Omsetning 2.6 mill kr Resultat -4 tusen kr (2025)
AS
GRAFFI DRIFT AS
Styremedlem · Trondheim · Drift av restauranter
Resultat 1.2 mill kr (2025)
AS
GRAFFI PRODUKSJON AS
Styremedlem · Trondheim · Drift av restauranter
Resultat -1.3 mill kr (2025)
AS
FOX GRILL NORDRE AS
Styremedlem · Trondheim · Drift av restauranter
Omsetning 30.7 mill kr Resultat 828 tusen kr 51 ansatte (2025)
AS
FOX GRILL AS
Styremedlem · Trondheim · Drift av restauranter
Omsetning 20.1 mill kr Resultat 1.5 mill kr 9 ansatte (2025)
AS
FOX GRILL SOLSIDEN AS
Styremedlem · Trondheim · Drift av restauranter
Omsetning 31.1 mill kr Resultat -290 tusen kr 44 ansatte (2025)
AS
Følg selskapene til Mathias Varsel på e-post ved konkurs, rolleendring og eierskifte i de 9 selskapene. 49 kr/mnd

Hva betyr disse rollene?

Styrets leder

Styreleder leder styremøtene og har det overordnede ansvaret for styrets arbeid og beslutninger.

Styreleder er valgt av generalforsamlingen (eller utpekt) blant styremedlemmene, og er den fremste tillitsvalgte i selskapet. Styrelederen kaller inn til styremøter, leder møtene, og er bindeleddet mellom styret og daglig leder.

Styreleder har dobbeltstemme i tilfelle stemmelikhet i styret, og er som regel den som signerer dokumenter på styrets vegne.

Ansvar: Sammen med øvrige styremedlemmer har styreleder solidarisk og personlig erstatningsansvar for skade ved uaktsomhet eller forsett. Strafferettslig ansvar for konkursbo, regnskapsplikt og selskapsplikter.

Rapporterer til: Til generalforsamlingen som velger styret.

Styremedlem

Styremedlem inngår i styret og deltar i beslutninger om selskapets strategi, økonomi og drift.

Styremedlemmer utgjør styret som er selskapets øverste forvaltningsorgan mellom generalforsamlingene. Styret skal sørge for forsvarlig organisering av virksomheten, holde seg informert om økonomien, og fatte vedtak om vesentlige forhold.

Aksjeloven krever minst tre styremedlemmer hvis aksjekapitalen er over 3 millioner. Mindre selskap kan ha ett styremedlem.

Ansvar: Personlig og solidarisk ansvar for skade ved uaktsomhet eller forsett. Styremedlemmer har plikt til å holde seg informert og dokumentere uenighet ved styreprotokoll for å unngå ansvar.

Rapporterer til: Til generalforsamlingen.

Aksjeposter

Selskap Aksjer Andel
MMN AS AS 100 100.0%

Forbindelser i næringslivet

Bransjer Mathias opererer i

Restaurantvirksomhet 8

Vanlige spørsmål om Mathias Nielsen

Hvilke roller har Mathias Nielsen i norske selskaper?

Mathias Nielsen har 9 aktive roller i norsk næringsliv, inkludert styrets leder i MMN AS.

Hvor mange selskaper er Mathias Nielsen involvert i?

Mathias Nielsen har tilknytning til 9 norske selskaper med totalt 9 aktive og 0 historiske roller registrert i Brønnøysundregistrene.

Eier Mathias Nielsen aksjer i norske selskaper?

Skatteetatens aksjonærregister viser at Mathias Nielsen har 1 registrert aksjeeierpost over 5 % per utgangen av 2025.

Hvordan kan jeg be om at opplysningene fjernes?

Du kan sende en innsigelse via vårt kontaktskjema. Vi behandler innsigelser etter GDPR art. 21 og svarer innen 30 dager. Hvis særlige forhold tilsier det (sperret adresse, dokumenterte trusler eller annet), skjermer vi opplysningene. Send innsigelse ›

Datakilder
  • Roller og styreverv: Brønnøysundregistrene · oppdatert daglig
  • Aksjeeierposter: Skatteetatens aksjonærregister per 31. desember 2025

Informasjonen på denne siden er basert på offentlig tilgjengelige data fra norske registre. Send innsigelse om sletting.