EK

Erling Kvernsmyr

Født 1972 Tønsberg

Erling Kvernsmyr (født 1972) har 2 aktive roller i næringslivet, fordelt på 1 selskap. Erling er daglig leder i VERSATIL AS og har roller i flere selskaper. Selskapene Erling har aktive roller i hadde en samlet omsetning på 3.0 mill kr i siste regnskapsår.

Roller fra Brønnøysundregistrene, aksjeposter fra Skatteetatens aksjonærregister Oppdateres daglig Om datakildene

Økonomisk oversikt

3.0 mill kr
Samlet omsetning
370 tusen kr
Samlet årsresultat
1
Selskap med regnskap

Summert fra siste tilgjengelige årsregnskap (t.o.m. 2025) for selskapene Erling har aktive roller i. Kilde: Regnskapsregisteret.

Aktive roller

Daglig leder

VERSATIL AS
Daglig leder · Tønsberg · Oppføring av bygninger
Omsetning 3.0 mill kr Resultat 370 tusen kr (2025)
AS

Styre

VERSATIL AS
Styrets leder · Tønsberg · Oppføring av bygninger
Omsetning 3.0 mill kr Resultat 370 tusen kr (2025)
AS
Følg selskapene til Erling Varsel på e-post ved konkurs, rolleendring og eierskifte. 49 kr/mnd

Hva betyr disse rollene?

Daglig leder

Daglig leder forestår den daglige ledelsen av selskapet etter styrets retningslinjer og pålegg.

Daglig leder (også kalt administrerende direktør) er ansvarlig for den løpende driften av et aksjeselskap, samvirkeforetak eller stiftelse. Rollen forutsetter beslutningsmyndighet i den daglige driften, men de strategiske og overordnede beslutningene ligger hos styret.

Aksjeloven § 6-2 stiller krav om at AS over en viss størrelse skal ha daglig leder. Mindre selskap kan velge å klare seg uten, men det er ikke vanlig i praksis.

Ansvar: Daglig leder har personlig erstatningsansvar for skade voldt selskapet, aksjonærer eller tredjemann ved uaktsomhet eller forsett. Strafferettslig ansvar kan inntre ved brudd på selskapslovgivning, regnskapsplikt eller arbeidsmiljølov.

Rapporterer til: Til styret. Lønn og arbeidsavtale fastsettes av styret.

Styrets leder

Styreleder leder styremøtene og har det overordnede ansvaret for styrets arbeid og beslutninger.

Styreleder er valgt av generalforsamlingen (eller utpekt) blant styremedlemmene, og er den fremste tillitsvalgte i selskapet. Styrelederen kaller inn til styremøter, leder møtene, og er bindeleddet mellom styret og daglig leder.

Styreleder har dobbeltstemme i tilfelle stemmelikhet i styret, og er som regel den som signerer dokumenter på styrets vegne.

Ansvar: Sammen med øvrige styremedlemmer har styreleder solidarisk og personlig erstatningsansvar for skade ved uaktsomhet eller forsett. Strafferettslig ansvar for konkursbo, regnskapsplikt og selskapsplikter.

Rapporterer til: Til generalforsamlingen som velger styret.

Aksjeposter

Selskap Aksjer Andel
VERSATIL AS AS 30 100.0%
GREEN MINERALS AS AS 1 925 0.0%
PANORO ENERGY ASA ASA 10 100 0.0%
COMROD HOLDING AS AS 500 0.0%
COMROD COMMUNICATION AS AS 500 0.0%
NORDIC SEMICONDUCTOR ASA ASA 2 470 0.0%
NYKODE THERAPEUTICS ASA ASA 1 780 0.0%
ARRIBATEC GROUP ASA ASA 200 0.0%

Tidligere eierposter (2024)

Aksjeposter registrert per 31. desember 2024 som ikke lenger fremgår av siste års aksjonærregister (solgt eller overført).

Selskap Aksjer Andel
VOW ASA ASA 20 000 0.0%
ARBION INDUSTRIES AS AS 9 000 0.0%
REC SILICON HOLDINGS AS ASA 4 000 0.0%

Forbindelser i næringslivet

Bransjer Erling opererer i

Oppføring av bygninger 2

Vanlige spørsmål om Erling Kvernsmyr

Hvilke roller har Erling Kvernsmyr i norske selskaper?

Erling Kvernsmyr har 2 aktive roller i norsk næringsliv, inkludert daglig leder i VERSATIL AS.

Hvor mange selskaper er Erling Kvernsmyr involvert i?

Erling Kvernsmyr har tilknytning til 1 norsk selskap med totalt 2 aktive og 0 historiske roller registrert i Brønnøysundregistrene.

Eier Erling Kvernsmyr aksjer i norske selskaper?

Skatteetatens aksjonærregister viser at Erling Kvernsmyr har 8 registrerte aksjeeierposter over 5 % per utgangen av 2025.

Hvordan kan jeg be om at opplysningene fjernes?

Du kan sende en innsigelse via vårt kontaktskjema. Vi behandler innsigelser etter GDPR art. 21 og svarer innen 30 dager. Hvis særlige forhold tilsier det (sperret adresse, dokumenterte trusler eller annet), skjermer vi opplysningene. Send innsigelse ›

Datakilder
  • Roller og styreverv: Brønnøysundregistrene · oppdatert daglig
  • Aksjeeierposter: Skatteetatens aksjonærregister per 31. desember 2025

Informasjonen på denne siden er basert på offentlig tilgjengelige data fra norske registre. Send innsigelse om sletting.