Unni Mari Skingen
Unni Mari Skingen (født 1960) har 1 aktiv rolle i næringslivet, fordelt på 1 selskap. Unni er styremedlem i AKER XTRA. Selskapene Unni har aktive roller i hadde en samlet omsetning på 1.4 mill kr i siste regnskapsår.
Økonomisk oversikt
Summert fra siste tilgjengelige årsregnskap (t.o.m. 2019) for selskapene Unni har aktive roller i. Kilde: Regnskapsregisteret.
Aktive roller
Styre
Hva betyr disse rollene?
Styremedlem
Styremedlem inngår i styret og deltar i beslutninger om selskapets strategi, økonomi og drift.
Styremedlemmer utgjør styret som er selskapets øverste forvaltningsorgan mellom generalforsamlingene. Styret skal sørge for forsvarlig organisering av virksomheten, holde seg informert om økonomien, og fatte vedtak om vesentlige forhold.
Aksjeloven krever minst tre styremedlemmer hvis aksjekapitalen er over 3 millioner. Mindre selskap kan ha ett styremedlem.
Ansvar: Personlig og solidarisk ansvar for skade ved uaktsomhet eller forsett. Styremedlemmer har plikt til å holde seg informert og dokumentere uenighet ved styreprotokoll for å unngå ansvar.
Rapporterer til: Til generalforsamlingen.
Aksjeposter
| Selskap | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| AKER SOLUTIONS ASA ASA | 1 059 | 0.0% |
| AKASTOR ASA ASA | 208 | 0.0% |
| AKER HORIZONS ASA ASA | 27 | 0.0% |
Tidligere eierposter (2024)
Aksjeposter registrert per 31. desember 2024 som ikke lenger fremgår av siste års aksjonærregister (solgt eller overført).
| Selskap | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| AKER CARBON CAPTURE ASA ASA | 208 | 0.0% |
Forbindelser i næringslivet
Bransjer Unni opererer i
Vanlige spørsmål om Unni Mari Skingen
Hvilke roller har Unni Mari Skingen i norske selskaper?
Unni Mari Skingen har 1 aktiv rolle i norsk næringsliv, inkludert styremedlem i AKER XTRA.
Hvor mange selskaper er Unni Mari Skingen involvert i?
Unni Mari Skingen har tilknytning til 1 norsk selskap med totalt 1 aktiv og 0 historiske rolle registrert i Brønnøysundregistrene.
Eier Unni Mari Skingen aksjer i norske selskaper?
Skatteetatens aksjonærregister viser at Unni Mari Skingen har 3 registrerte aksjeeierposter over 5 % per utgangen av 2025.
Hvordan kan jeg be om at opplysningene fjernes?
Du kan sende en innsigelse via vårt kontaktskjema. Vi behandler innsigelser etter GDPR art. 21 og svarer innen 30 dager. Hvis særlige forhold tilsier det (sperret adresse, dokumenterte trusler eller annet), skjermer vi opplysningene. Send innsigelse ›
- Roller og styreverv: Brønnøysundregistrene · oppdatert daglig
- Aksjeeierposter: Skatteetatens aksjonærregister per 31. desember 2025
Informasjonen på denne siden er basert på offentlig tilgjengelige data fra norske registre. Send innsigelse om sletting.