TM

Tore Jakob Madsen

Født 1949 Florø

Tore Jakob Madsen (født 1949) har 11 aktive roller i næringslivet, fordelt på 10 selskaper. Tore er styremedlem i BRU SOKN og har roller i flere selskaper. Selskapene Tore har aktive roller i hadde en samlet omsetning på 71.3 mill kr og 7 ansatte i siste regnskapsår.

Roller fra Brønnøysundregistrene, aksjeposter fra Skatteetatens aksjonærregister Oppdateres daglig Om datakildene

Økonomisk oversikt

71.3 mill kr
Samlet omsetning
4.9 mill kr
Samlet årsresultat
7
Ansatte totalt
6
Selskap med regnskap

Summert fra siste tilgjengelige årsregnskap (t.o.m. 2025) for selskapene Tore har aktive roller i. Kilde: Regnskapsregisteret.

Aktive roller

Styre

BRU SOKN
Styremedlem · Kinn · Aktiviteter i religiøse organisasjoner
KIRK
SENIORUNIVERSITETET I FLORØ
Styremedlem · Kinn · Annen undervisning ellers
FLI
KYSTBYEN AS
Styremedlem · Kinn · Utvikling og salg av byggeprosjekter
Resultat -365 tusen kr (2025)
AS
LHL FLORA
Styrets leder · Kinn · Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers
FLI
STAVANG VEL
Styrets leder · Kinn · Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers
FLI
PANORAMA FLORØ AS
Styrets leder · Kinn · Utvikling og salg av byggeprosjekter
Omsetning 369 tusen kr Resultat -633 tusen kr (2025)
AS
SUPPLY CHAIN MANAGEMENT SERVICES AS
Styrets leder · Kinn · Andre tjenester tilknyttet utvinning av råolje og naturgass
Omsetning 52.4 mill kr Resultat -8 tusen kr 7 ansatte (2025)
AS
GARDINA AGENTURER AS
Varamedlem · Bergen · Engroshandel med klær og skotøy
Omsetning 2.4 mill kr Resultat 184 tusen kr (2025)
AS
HORNE BRYGGE AS
Styremedlem · Kinn · Utleie av egen eller leid fast eiendom
Omsetning 4.8 mill kr Resultat 521 tusen kr (2025)
AS
THETA INVEST AS
Styremedlem · Kinn · Kjøp og salg av egen fast eiendom
Omsetning 11.3 mill kr Resultat 5.2 mill kr (2025)
AS

Daglig leder

LHL FLORA
Daglig leder · Kinn · Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers
FLI
Følg selskapene til Tore Varsel på e-post ved konkurs, rolleendring og eierskifte i de 10 selskapene. 49 kr/mnd

Hva betyr disse rollene?

Styremedlem

Styremedlem inngår i styret og deltar i beslutninger om selskapets strategi, økonomi og drift.

Styremedlemmer utgjør styret som er selskapets øverste forvaltningsorgan mellom generalforsamlingene. Styret skal sørge for forsvarlig organisering av virksomheten, holde seg informert om økonomien, og fatte vedtak om vesentlige forhold.

Aksjeloven krever minst tre styremedlemmer hvis aksjekapitalen er over 3 millioner. Mindre selskap kan ha ett styremedlem.

Ansvar: Personlig og solidarisk ansvar for skade ved uaktsomhet eller forsett. Styremedlemmer har plikt til å holde seg informert og dokumentere uenighet ved styreprotokoll for å unngå ansvar.

Rapporterer til: Til generalforsamlingen.

Daglig leder

Daglig leder forestår den daglige ledelsen av selskapet etter styrets retningslinjer og pålegg.

Daglig leder (også kalt administrerende direktør) er ansvarlig for den løpende driften av et aksjeselskap, samvirkeforetak eller stiftelse. Rollen forutsetter beslutningsmyndighet i den daglige driften, men de strategiske og overordnede beslutningene ligger hos styret.

Aksjeloven § 6-2 stiller krav om at AS over en viss størrelse skal ha daglig leder. Mindre selskap kan velge å klare seg uten, men det er ikke vanlig i praksis.

Ansvar: Daglig leder har personlig erstatningsansvar for skade voldt selskapet, aksjonærer eller tredjemann ved uaktsomhet eller forsett. Strafferettslig ansvar kan inntre ved brudd på selskapslovgivning, regnskapsplikt eller arbeidsmiljølov.

Rapporterer til: Til styret. Lønn og arbeidsavtale fastsettes av styret.

Styrets leder

Styreleder leder styremøtene og har det overordnede ansvaret for styrets arbeid og beslutninger.

Styreleder er valgt av generalforsamlingen (eller utpekt) blant styremedlemmene, og er den fremste tillitsvalgte i selskapet. Styrelederen kaller inn til styremøter, leder møtene, og er bindeleddet mellom styret og daglig leder.

Styreleder har dobbeltstemme i tilfelle stemmelikhet i styret, og er som regel den som signerer dokumenter på styrets vegne.

Ansvar: Sammen med øvrige styremedlemmer har styreleder solidarisk og personlig erstatningsansvar for skade ved uaktsomhet eller forsett. Strafferettslig ansvar for konkursbo, regnskapsplikt og selskapsplikter.

Rapporterer til: Til generalforsamlingen som velger styret.

Varamedlem

Varamedlem trer inn for et styremedlem ved forfall eller permanent uttreden.

Varamedlemmer er valgt av generalforsamlingen og står klare til å erstatte styremedlemmer som ikke kan møte, eller som forlater vervet. De har som regel ikke møterett i ordinære styremøter, men kan inviteres av styreleder.

Når varamedlemmet faktisk trer inn for et styremedlem, har det samme rettigheter og ansvar som et ordinært styremedlem i den perioden.

Ansvar: Når varamedlemmet fungerer i styret: samme personlige og solidariske ansvar som et ordinært styremedlem. Ingen ansvar når det ikke er inntrådt.

Rapporterer til: Til generalforsamlingen.

Aksjeposter

Selskap Aksjer Andel
PANORAMA FLORØ AS AS 116 800 20.0%
LIFECARE ASA ASA 784 0.0%

Forbindelser i næringslivet

Bransjer Tore opererer i

Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner 4 Kjøp og salg av egen fast eiendom 3 Annen undervisning 1 Tjenester tilknyttet utvinning av råolje og naturgass 1 Engroshandel med husholdningsvarer og varer til personlig bruk 1 Utleie av egen eller leid fast eiendom 1

Vanlige spørsmål om Tore Jakob Madsen

Hvilke roller har Tore Jakob Madsen i norske selskaper?

Tore Jakob Madsen har 11 aktive roller i norsk næringsliv, inkludert styremedlem i BRU SOKN.

Hvor mange selskaper er Tore Jakob Madsen involvert i?

Tore Jakob Madsen har tilknytning til 10 norske selskaper med totalt 11 aktive og 0 historiske roller registrert i Brønnøysundregistrene.

Eier Tore Jakob Madsen aksjer i norske selskaper?

Skatteetatens aksjonærregister viser at Tore Jakob Madsen har 2 registrerte aksjeeierposter over 5 % per utgangen av 2025.

Hvordan kan jeg be om at opplysningene fjernes?

Du kan sende en innsigelse via vårt kontaktskjema. Vi behandler innsigelser etter GDPR art. 21 og svarer innen 30 dager. Hvis særlige forhold tilsier det (sperret adresse, dokumenterte trusler eller annet), skjermer vi opplysningene. Send innsigelse ›

Datakilder
  • Roller og styreverv: Brønnøysundregistrene · oppdatert daglig
  • Aksjeeierposter: Skatteetatens aksjonærregister per 31. desember 2025

Informasjonen på denne siden er basert på offentlig tilgjengelige data fra norske registre. Send innsigelse om sletting.