TB

Tom Bergersen

Født 1954 Oslo

Tom Bergersen (født 1954) har 2 aktive roller i næringslivet, fordelt på 1 selskap. Tom er innehaver i BERGERSEN IMPORT og har roller i flere selskaper.

Roller fra Brønnøysundregistrene Oppdateres daglig Om datakildene

Aktive roller

Innehaver

BERGERSEN IMPORT
Innehaver · Oslo · Engroshandel med sukker, sjokolade og sukkervarer
ENK

Daglig leder

BERGERSEN IMPORT
Daglig leder · Oslo · Engroshandel med sukker, sjokolade og sukkervarer
ENK
Følg selskapene til Tom Varsel på e-post ved konkurs, rolleendring og eierskifte. 49 kr/mnd

Hva betyr disse rollene?

Innehaver

Innehaver er eieren av et enkeltpersonforetak og driver virksomheten i eget navn.

Innehaver er den unike rollen i et enkeltpersonforetak (ENK). Eier og foretak er samme juridiske person, og innehaveren har all beslutningsmyndighet og hele ansvaret for virksomheten.

Det er ikke mulig å ha mer enn én innehaver i et ENK. Hvis flere ønsker å gå sammen, må de velge en annen organisasjonsform (DA, ANS eller AS).

Ansvar: Personlig ubegrenset ansvar for all gjeld og alle forpliktelser foretaket pådrar seg. Kreditorer kan gå direkte på innehaverens private formue.

Rapporterer til: Ingen overordnet — innehaver er suveren i foretaket.

Daglig leder

Daglig leder forestår den daglige ledelsen av selskapet etter styrets retningslinjer og pålegg.

Daglig leder (også kalt administrerende direktør) er ansvarlig for den løpende driften av et aksjeselskap, samvirkeforetak eller stiftelse. Rollen forutsetter beslutningsmyndighet i den daglige driften, men de strategiske og overordnede beslutningene ligger hos styret.

Aksjeloven § 6-2 stiller krav om at AS over en viss størrelse skal ha daglig leder. Mindre selskap kan velge å klare seg uten, men det er ikke vanlig i praksis.

Ansvar: Daglig leder har personlig erstatningsansvar for skade voldt selskapet, aksjonærer eller tredjemann ved uaktsomhet eller forsett. Strafferettslig ansvar kan inntre ved brudd på selskapslovgivning, regnskapsplikt eller arbeidsmiljølov.

Rapporterer til: Til styret. Lønn og arbeidsavtale fastsettes av styret.

Bransjer Tom opererer i

Engroshandel med nærings- og nytelsesmidler 2

Vanlige spørsmål om Tom Bergersen

Hvilke roller har Tom Bergersen i norske selskaper?

Tom Bergersen har 2 aktive roller i norsk næringsliv, inkludert innehaver i BERGERSEN IMPORT.

Hvor mange selskaper er Tom Bergersen involvert i?

Tom Bergersen har tilknytning til 1 norsk selskap med totalt 2 aktive og 0 historiske roller registrert i Brønnøysundregistrene.

Eier Tom Bergersen aksjer i norske selskaper?

Skatteetatens aksjonærregister viser ingen aksjeeierposter over 5 % registrert på Tom Bergersen.

Hvordan kan jeg be om at opplysningene fjernes?

Du kan sende en innsigelse via vårt kontaktskjema. Vi behandler innsigelser etter GDPR art. 21 og svarer innen 30 dager. Hvis særlige forhold tilsier det (sperret adresse, dokumenterte trusler eller annet), skjermer vi opplysningene. Send innsigelse ›

Datakilder
  • Roller og styreverv: Brønnøysundregistrene · oppdatert daglig
  • Aksjeeierposter: Skatteetatens aksjonærregister per 31. desember

Informasjonen på denne siden er basert på offentlig tilgjengelige data fra norske registre. Send innsigelse om sletting.