Thea Hagelin
Thea Hagelin (født 1993) har 2 aktive roller i næringslivet, fordelt på 1 selskap. Thea er daglig leder i MAISON AS og har roller i flere selskaper. Selskapene Thea har aktive roller i hadde en samlet omsetning på 3.6 mill kr og 6 ansatte i siste regnskapsår.
Økonomisk oversikt
Summert fra siste tilgjengelige årsregnskap (t.o.m. 2025) for selskapene Thea har aktive roller i. Kilde: Regnskapsregisteret.
Aktive roller
Daglig leder
Styre
Hva betyr disse rollene?
Daglig leder
Daglig leder forestår den daglige ledelsen av selskapet etter styrets retningslinjer og pålegg.
Daglig leder (også kalt administrerende direktør) er ansvarlig for den løpende driften av et aksjeselskap, samvirkeforetak eller stiftelse. Rollen forutsetter beslutningsmyndighet i den daglige driften, men de strategiske og overordnede beslutningene ligger hos styret.
Aksjeloven § 6-2 stiller krav om at AS over en viss størrelse skal ha daglig leder. Mindre selskap kan velge å klare seg uten, men det er ikke vanlig i praksis.
Ansvar: Daglig leder har personlig erstatningsansvar for skade voldt selskapet, aksjonærer eller tredjemann ved uaktsomhet eller forsett. Strafferettslig ansvar kan inntre ved brudd på selskapslovgivning, regnskapsplikt eller arbeidsmiljølov.
Rapporterer til: Til styret. Lønn og arbeidsavtale fastsettes av styret.
Styrets leder
Styreleder leder styremøtene og har det overordnede ansvaret for styrets arbeid og beslutninger.
Styreleder er valgt av generalforsamlingen (eller utpekt) blant styremedlemmene, og er den fremste tillitsvalgte i selskapet. Styrelederen kaller inn til styremøter, leder møtene, og er bindeleddet mellom styret og daglig leder.
Styreleder har dobbeltstemme i tilfelle stemmelikhet i styret, og er som regel den som signerer dokumenter på styrets vegne.
Ansvar: Sammen med øvrige styremedlemmer har styreleder solidarisk og personlig erstatningsansvar for skade ved uaktsomhet eller forsett. Strafferettslig ansvar for konkursbo, regnskapsplikt og selskapsplikter.
Rapporterer til: Til generalforsamlingen som velger styret.
Aksjeposter
| Selskap | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| MAISON AS AS | 30 000 | 100.0% |
| PETRONOR E&P ASA ASA | 1 | 0.0% |
| AUSTEVOLL SEAFOOD ASA ASA | 1 | 0.0% |
| SPAREBANK 1 SØR-NORGE ASA ASA | 1 | 0.0% |
| YARA INTERNATIONAL ASA ASA | 1 | 0.0% |
Bransjer Thea opererer i
Vanlige spørsmål om Thea Hagelin
Hvilke roller har Thea Hagelin i norske selskaper?
Thea Hagelin har 2 aktive roller i norsk næringsliv, inkludert daglig leder i MAISON AS.
Hvor mange selskaper er Thea Hagelin involvert i?
Thea Hagelin har tilknytning til 1 norsk selskap med totalt 2 aktive og 0 historiske roller registrert i Brønnøysundregistrene.
Eier Thea Hagelin aksjer i norske selskaper?
Skatteetatens aksjonærregister viser at Thea Hagelin har 5 registrerte aksjeeierposter over 5 % per utgangen av 2025.
Hvordan kan jeg be om at opplysningene fjernes?
Du kan sende en innsigelse via vårt kontaktskjema. Vi behandler innsigelser etter GDPR art. 21 og svarer innen 30 dager. Hvis særlige forhold tilsier det (sperret adresse, dokumenterte trusler eller annet), skjermer vi opplysningene. Send innsigelse ›
- Roller og styreverv: Brønnøysundregistrene · oppdatert daglig
- Aksjeeierposter: Skatteetatens aksjonærregister per 31. desember 2025
Informasjonen på denne siden er basert på offentlig tilgjengelige data fra norske registre. Send innsigelse om sletting.