OT

Odd Olaf Thorvaldsen

Født 1958 Fredrikstad

Odd Olaf Thorvaldsen (født 1958) har 3 aktive roller i næringslivet, fordelt på 2 selskaper. Odd er daglig leder i SKOMANNEN AS og har roller i flere selskaper. Selskapene Odd har aktive roller i hadde en samlet omsetning på 573 tusen kr i siste regnskapsår.

Roller fra Brønnøysundregistrene, aksjeposter fra Skatteetatens aksjonærregister Oppdateres daglig Om datakildene

Økonomisk oversikt

573 tusen kr
Samlet omsetning
-46 tusen kr
Samlet årsresultat
1
Selskap med regnskap

Summert fra siste tilgjengelige årsregnskap (t.o.m. 2025) for selskapene Odd har aktive roller i. Kilde: Regnskapsregisteret.

Aktive roller

Daglig leder

SKOMANNEN AS
Daglig leder · Fredrikstad · Agenturhandel med tekstiler, klær, pelsskinn, skotøy og lærvarer
Omsetning 573 tusen kr Resultat -46 tusen kr (2025)
AS

Styre

SKOMANNEN AS
Styrets leder · Fredrikstad · Agenturhandel med tekstiler, klær, pelsskinn, skotøy og lærvarer
Omsetning 573 tusen kr Resultat -46 tusen kr (2025)
AS
FAGERLIVEIEN 49 A, B, C
Styremedlem · Fredrikstad · Aktiviteter i borettslag og boligsameier
ESEK
Følg selskapene til Odd Varsel på e-post ved konkurs, rolleendring og eierskifte i de 2 selskapene. 49 kr/mnd

Hva betyr disse rollene?

Daglig leder

Daglig leder forestår den daglige ledelsen av selskapet etter styrets retningslinjer og pålegg.

Daglig leder (også kalt administrerende direktør) er ansvarlig for den løpende driften av et aksjeselskap, samvirkeforetak eller stiftelse. Rollen forutsetter beslutningsmyndighet i den daglige driften, men de strategiske og overordnede beslutningene ligger hos styret.

Aksjeloven § 6-2 stiller krav om at AS over en viss størrelse skal ha daglig leder. Mindre selskap kan velge å klare seg uten, men det er ikke vanlig i praksis.

Ansvar: Daglig leder har personlig erstatningsansvar for skade voldt selskapet, aksjonærer eller tredjemann ved uaktsomhet eller forsett. Strafferettslig ansvar kan inntre ved brudd på selskapslovgivning, regnskapsplikt eller arbeidsmiljølov.

Rapporterer til: Til styret. Lønn og arbeidsavtale fastsettes av styret.

Styrets leder

Styreleder leder styremøtene og har det overordnede ansvaret for styrets arbeid og beslutninger.

Styreleder er valgt av generalforsamlingen (eller utpekt) blant styremedlemmene, og er den fremste tillitsvalgte i selskapet. Styrelederen kaller inn til styremøter, leder møtene, og er bindeleddet mellom styret og daglig leder.

Styreleder har dobbeltstemme i tilfelle stemmelikhet i styret, og er som regel den som signerer dokumenter på styrets vegne.

Ansvar: Sammen med øvrige styremedlemmer har styreleder solidarisk og personlig erstatningsansvar for skade ved uaktsomhet eller forsett. Strafferettslig ansvar for konkursbo, regnskapsplikt og selskapsplikter.

Rapporterer til: Til generalforsamlingen som velger styret.

Styremedlem

Styremedlem inngår i styret og deltar i beslutninger om selskapets strategi, økonomi og drift.

Styremedlemmer utgjør styret som er selskapets øverste forvaltningsorgan mellom generalforsamlingene. Styret skal sørge for forsvarlig organisering av virksomheten, holde seg informert om økonomien, og fatte vedtak om vesentlige forhold.

Aksjeloven krever minst tre styremedlemmer hvis aksjekapitalen er over 3 millioner. Mindre selskap kan ha ett styremedlem.

Ansvar: Personlig og solidarisk ansvar for skade ved uaktsomhet eller forsett. Styremedlemmer har plikt til å holde seg informert og dokumentere uenighet ved styreprotokoll for å unngå ansvar.

Rapporterer til: Til generalforsamlingen.

Aksjeposter

Selskap Aksjer Andel
SKOMANNEN AS AS 1 000 100.0%

Forbindelser i næringslivet

Bransjer Odd opererer i

Agenturhandel 2

Vanlige spørsmål om Odd Olaf Thorvaldsen

Hvilke roller har Odd Olaf Thorvaldsen i norske selskaper?

Odd Olaf Thorvaldsen har 3 aktive roller i norsk næringsliv, inkludert daglig leder i SKOMANNEN AS.

Hvor mange selskaper er Odd Olaf Thorvaldsen involvert i?

Odd Olaf Thorvaldsen har tilknytning til 2 norske selskaper med totalt 3 aktive og 0 historiske roller registrert i Brønnøysundregistrene.

Eier Odd Olaf Thorvaldsen aksjer i norske selskaper?

Skatteetatens aksjonærregister viser at Odd Olaf Thorvaldsen har 1 registrert aksjeeierpost over 5 % per utgangen av 2025.

Hvordan kan jeg be om at opplysningene fjernes?

Du kan sende en innsigelse via vårt kontaktskjema. Vi behandler innsigelser etter GDPR art. 21 og svarer innen 30 dager. Hvis særlige forhold tilsier det (sperret adresse, dokumenterte trusler eller annet), skjermer vi opplysningene. Send innsigelse ›

Datakilder
  • Roller og styreverv: Brønnøysundregistrene · oppdatert daglig
  • Aksjeeierposter: Skatteetatens aksjonærregister per 31. desember 2025

Informasjonen på denne siden er basert på offentlig tilgjengelige data fra norske registre. Send innsigelse om sletting.