Kyrre Knive
Kyrre Knive (født 1969) har 2 aktive roller i næringslivet, fordelt på 1 selskap. Kyrre er innehaver i KNIVE UTVIKLING og har roller i flere selskaper.
Aktive roller
Innehaver
Daglig leder
Hva betyr disse rollene?
Innehaver
Innehaver er eieren av et enkeltpersonforetak og driver virksomheten i eget navn.
Innehaver er den unike rollen i et enkeltpersonforetak (ENK). Eier og foretak er samme juridiske person, og innehaveren har all beslutningsmyndighet og hele ansvaret for virksomheten.
Det er ikke mulig å ha mer enn én innehaver i et ENK. Hvis flere ønsker å gå sammen, må de velge en annen organisasjonsform (DA, ANS eller AS).
Ansvar: Personlig ubegrenset ansvar for all gjeld og alle forpliktelser foretaket pådrar seg. Kreditorer kan gå direkte på innehaverens private formue.
Rapporterer til: Ingen overordnet — innehaver er suveren i foretaket.
Daglig leder
Daglig leder forestår den daglige ledelsen av selskapet etter styrets retningslinjer og pålegg.
Daglig leder (også kalt administrerende direktør) er ansvarlig for den løpende driften av et aksjeselskap, samvirkeforetak eller stiftelse. Rollen forutsetter beslutningsmyndighet i den daglige driften, men de strategiske og overordnede beslutningene ligger hos styret.
Aksjeloven § 6-2 stiller krav om at AS over en viss størrelse skal ha daglig leder. Mindre selskap kan velge å klare seg uten, men det er ikke vanlig i praksis.
Ansvar: Daglig leder har personlig erstatningsansvar for skade voldt selskapet, aksjonærer eller tredjemann ved uaktsomhet eller forsett. Strafferettslig ansvar kan inntre ved brudd på selskapslovgivning, regnskapsplikt eller arbeidsmiljølov.
Rapporterer til: Til styret. Lønn og arbeidsavtale fastsettes av styret.
Aksjeposter
| Selskap | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| MPC CONTAINER SHIPS ASA ASA | 14 305 | 0.0% |
| HÖEGH AUTOLINERS ASA ASA | 1 000 | 0.0% |
| KID ASA ASA | 51 | 0.0% |
Tidligere eierposter (2024)
Aksjeposter registrert per 31. desember 2024 som ikke lenger fremgår av siste års aksjonærregister (solgt eller overført).
| Selskap | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| PANORO ENERGY ASA ASA | 600 | 0.0% |
| VÅR ENERGI ASA ASA | 260 | 0.0% |
Bransjer Kyrre opererer i
Vanlige spørsmål om Kyrre Knive
Hvilke roller har Kyrre Knive i norske selskaper?
Kyrre Knive har 2 aktive roller i norsk næringsliv, inkludert innehaver i KNIVE UTVIKLING.
Hvor mange selskaper er Kyrre Knive involvert i?
Kyrre Knive har tilknytning til 1 norsk selskap med totalt 2 aktive og 0 historiske roller registrert i Brønnøysundregistrene.
Eier Kyrre Knive aksjer i norske selskaper?
Skatteetatens aksjonærregister viser at Kyrre Knive har 3 registrerte aksjeeierposter over 5 % per utgangen av 2025.
Hvordan kan jeg be om at opplysningene fjernes?
Du kan sende en innsigelse via vårt kontaktskjema. Vi behandler innsigelser etter GDPR art. 21 og svarer innen 30 dager. Hvis særlige forhold tilsier det (sperret adresse, dokumenterte trusler eller annet), skjermer vi opplysningene. Send innsigelse ›
- Roller og styreverv: Brønnøysundregistrene · oppdatert daglig
- Aksjeeierposter: Skatteetatens aksjonærregister per 31. desember 2025
Informasjonen på denne siden er basert på offentlig tilgjengelige data fra norske registre. Send innsigelse om sletting.