KG

Klemensas Gailius

Født 1991 Mjøndalen

Klemensas Gailius (født 1991) har 1 aktiv rolle i næringslivet, fordelt på 1 selskap. Klemensas er daglig leder i PPL AS. Selskapene Klemensas har aktive roller i hadde en samlet omsetning på 9 tusen kr i siste regnskapsår.

Roller fra Brønnøysundregistrene, aksjeposter fra Skatteetatens aksjonærregister Oppdateres daglig Om datakildene

Økonomisk oversikt

9 tusen kr
Samlet omsetning
-16 tusen kr
Samlet årsresultat
1
Selskap med regnskap

Summert fra siste tilgjengelige årsregnskap (t.o.m. 2025) for selskapene Klemensas har aktive roller i. Kilde: Regnskapsregisteret.

Aktive roller

Daglig leder

PPL AS
Daglig leder · Drammen · Byggeteknisk konsulentvirksomhet
Omsetning 9 tusen kr Resultat -16 tusen kr (2025)
AS
Følg selskapene til Klemensas Varsel på e-post ved konkurs, rolleendring og eierskifte i PPL AS. 49 kr/mnd

Hva betyr disse rollene?

Daglig leder

Daglig leder forestår den daglige ledelsen av selskapet etter styrets retningslinjer og pålegg.

Daglig leder (også kalt administrerende direktør) er ansvarlig for den løpende driften av et aksjeselskap, samvirkeforetak eller stiftelse. Rollen forutsetter beslutningsmyndighet i den daglige driften, men de strategiske og overordnede beslutningene ligger hos styret.

Aksjeloven § 6-2 stiller krav om at AS over en viss størrelse skal ha daglig leder. Mindre selskap kan velge å klare seg uten, men det er ikke vanlig i praksis.

Ansvar: Daglig leder har personlig erstatningsansvar for skade voldt selskapet, aksjonærer eller tredjemann ved uaktsomhet eller forsett. Strafferettslig ansvar kan inntre ved brudd på selskapslovgivning, regnskapsplikt eller arbeidsmiljølov.

Rapporterer til: Til styret. Lønn og arbeidsavtale fastsettes av styret.

Aksjeposter

Selskap Aksjer Andel
PPL AS AS 15 000 50.0%

Forbindelser i næringslivet

Bransjer Klemensas opererer i

Arkitektvirksomhet og teknisk konsulentvirksomhet 1

Vanlige spørsmål om Klemensas Gailius

Hvilke roller har Klemensas Gailius i norske selskaper?

Klemensas Gailius har 1 aktiv rolle i norsk næringsliv, inkludert daglig leder i PPL AS.

Hvor mange selskaper er Klemensas Gailius involvert i?

Klemensas Gailius har tilknytning til 1 norsk selskap med totalt 1 aktiv og 0 historiske rolle registrert i Brønnøysundregistrene.

Eier Klemensas Gailius aksjer i norske selskaper?

Skatteetatens aksjonærregister viser at Klemensas Gailius har 1 registrert aksjeeierpost over 5 % per utgangen av 2025.

Hvordan kan jeg be om at opplysningene fjernes?

Du kan sende en innsigelse via vårt kontaktskjema. Vi behandler innsigelser etter GDPR art. 21 og svarer innen 30 dager. Hvis særlige forhold tilsier det (sperret adresse, dokumenterte trusler eller annet), skjermer vi opplysningene. Send innsigelse ›

Datakilder
  • Roller og styreverv: Brønnøysundregistrene · oppdatert daglig
  • Aksjeeierposter: Skatteetatens aksjonærregister per 31. desember 2025

Informasjonen på denne siden er basert på offentlig tilgjengelige data fra norske registre. Send innsigelse om sletting.