KJ

Ketil Jacobsen

Født 1965 Moss

Ketil Jacobsen (født 1965) har 4 aktive roller i næringslivet, fordelt på 4 selskaper, og 1 historisk rolle. Ketil er innehaver i K J DATAREGNSKAP Ketil Jacobsen og har roller i flere selskaper. Selskapene Ketil har aktive roller i hadde en samlet omsetning på 196.8 mill kr og 40 ansatte i siste regnskapsår.

Roller fra Brønnøysundregistrene Oppdateres daglig Om datakildene

Økonomisk oversikt

196.8 mill kr
Samlet omsetning
-11.7 mill kr
Samlet årsresultat
40
Ansatte totalt
3
Selskap med regnskap

Summert fra siste tilgjengelige årsregnskap (t.o.m. 2025) for selskapene Ketil har aktive roller i. Kilde: Regnskapsregisteret.

Aktive roller

Innehaver

K J DATAREGNSKAP Ketil Jacobsen
Innehaver · Moss · Regnskapsføring og bokføring
Omsetning 43 tusen kr Resultat 20 tusen kr (2017)
ENK

Daglig leder

K J DATAREGNSKAP Ketil Jacobsen
Daglig leder · Moss · Regnskapsføring og bokføring
Omsetning 43 tusen kr Resultat 20 tusen kr (2017)
ENK
MOSS TO-TAKT AS
Daglig leder · Moss · Reparasjon og vedlikehold av motorvogner
Omsetning 196.4 mill kr Resultat -12.0 mill kr 40 ansatte (2025)
AS

Styre

KOMPLETTØKONOMI AS
Styrets leder · Moss · Uoppgitt
Omsetning 414 tusen kr Resultat 277 tusen kr (2025)
AS
Følg selskapene til Ketil Varsel på e-post ved konkurs, rolleendring og eierskifte i de 4 selskapene. 49 kr/mnd

Hva betyr disse rollene?

Innehaver

Innehaver er eieren av et enkeltpersonforetak og driver virksomheten i eget navn.

Innehaver er den unike rollen i et enkeltpersonforetak (ENK). Eier og foretak er samme juridiske person, og innehaveren har all beslutningsmyndighet og hele ansvaret for virksomheten.

Det er ikke mulig å ha mer enn én innehaver i et ENK. Hvis flere ønsker å gå sammen, må de velge en annen organisasjonsform (DA, ANS eller AS).

Ansvar: Personlig ubegrenset ansvar for all gjeld og alle forpliktelser foretaket pådrar seg. Kreditorer kan gå direkte på innehaverens private formue.

Rapporterer til: Ingen overordnet — innehaver er suveren i foretaket.

Daglig leder

Daglig leder forestår den daglige ledelsen av selskapet etter styrets retningslinjer og pålegg.

Daglig leder (også kalt administrerende direktør) er ansvarlig for den løpende driften av et aksjeselskap, samvirkeforetak eller stiftelse. Rollen forutsetter beslutningsmyndighet i den daglige driften, men de strategiske og overordnede beslutningene ligger hos styret.

Aksjeloven § 6-2 stiller krav om at AS over en viss størrelse skal ha daglig leder. Mindre selskap kan velge å klare seg uten, men det er ikke vanlig i praksis.

Ansvar: Daglig leder har personlig erstatningsansvar for skade voldt selskapet, aksjonærer eller tredjemann ved uaktsomhet eller forsett. Strafferettslig ansvar kan inntre ved brudd på selskapslovgivning, regnskapsplikt eller arbeidsmiljølov.

Rapporterer til: Til styret. Lønn og arbeidsavtale fastsettes av styret.

Styrets leder

Styreleder leder styremøtene og har det overordnede ansvaret for styrets arbeid og beslutninger.

Styreleder er valgt av generalforsamlingen (eller utpekt) blant styremedlemmene, og er den fremste tillitsvalgte i selskapet. Styrelederen kaller inn til styremøter, leder møtene, og er bindeleddet mellom styret og daglig leder.

Styreleder har dobbeltstemme i tilfelle stemmelikhet i styret, og er som regel den som signerer dokumenter på styrets vegne.

Ansvar: Sammen med øvrige styremedlemmer har styreleder solidarisk og personlig erstatningsansvar for skade ved uaktsomhet eller forsett. Strafferettslig ansvar for konkursbo, regnskapsplikt og selskapsplikter.

Rapporterer til: Til generalforsamlingen som velger styret.

Historiske roller

Forbindelser i næringslivet

Bransjer Ketil opererer i

Regnskapsføring, bokføring, revisjon og skatterådgivning 2 Utleie av egen eller leid fast eiendom 1 Reparasjon og vedlikehold av motorvogner og motorsykler 1

Vanlige spørsmål om Ketil Jacobsen

Hvilke roller har Ketil Jacobsen i norske selskaper?

Ketil Jacobsen har 4 aktive roller i norsk næringsliv, inkludert innehaver i K J DATAREGNSKAP Ketil Jacobsen.

Hvor mange selskaper er Ketil Jacobsen involvert i?

Ketil Jacobsen har tilknytning til 4 norske selskaper med totalt 4 aktive og 1 historisk roller registrert i Brønnøysundregistrene.

Eier Ketil Jacobsen aksjer i norske selskaper?

Skatteetatens aksjonærregister viser ingen aksjeeierposter over 5 % registrert på Ketil Jacobsen.

Hvordan kan jeg be om at opplysningene fjernes?

Du kan sende en innsigelse via vårt kontaktskjema. Vi behandler innsigelser etter GDPR art. 21 og svarer innen 30 dager. Hvis særlige forhold tilsier det (sperret adresse, dokumenterte trusler eller annet), skjermer vi opplysningene. Send innsigelse ›

Datakilder
  • Roller og styreverv: Brønnøysundregistrene · oppdatert daglig
  • Aksjeeierposter: Skatteetatens aksjonærregister per 31. desember

Informasjonen på denne siden er basert på offentlig tilgjengelige data fra norske registre. Send innsigelse om sletting.