KC

Karen Camilla Christensen

Født 1944 Oslo

Karen Camilla Christensen (født 1944) har 2 aktive roller i næringslivet, fordelt på 1 selskap. Karen er daglig leder i SCRIBE AS og har roller i flere selskaper. Selskapene Karen har aktive roller i hadde en samlet omsetning på 19 tusen kr i siste regnskapsår.

Roller fra Brønnøysundregistrene, aksjeposter fra Skatteetatens aksjonærregister Oppdateres daglig Om datakildene

Økonomisk oversikt

19 tusen kr
Samlet omsetning
81 tusen kr
Samlet årsresultat
1
Selskap med regnskap

Summert fra siste tilgjengelige årsregnskap (t.o.m. 2025) for selskapene Karen har aktive roller i. Kilde: Regnskapsregisteret.

Aktive roller

Daglig leder

SCRIBE AS
Daglig leder · Oslo · Skapende kunstnerisk virksomhet innenfor litteratur
Omsetning 19 tusen kr Resultat 81 tusen kr (2025)
AS

Styre

SCRIBE AS
Varamedlem · Oslo · Skapende kunstnerisk virksomhet innenfor litteratur
Omsetning 19 tusen kr Resultat 81 tusen kr (2025)
AS
Følg selskapene til Karen Varsel på e-post ved konkurs, rolleendring og eierskifte. 49 kr/mnd

Hva betyr disse rollene?

Daglig leder

Daglig leder forestår den daglige ledelsen av selskapet etter styrets retningslinjer og pålegg.

Daglig leder (også kalt administrerende direktør) er ansvarlig for den løpende driften av et aksjeselskap, samvirkeforetak eller stiftelse. Rollen forutsetter beslutningsmyndighet i den daglige driften, men de strategiske og overordnede beslutningene ligger hos styret.

Aksjeloven § 6-2 stiller krav om at AS over en viss størrelse skal ha daglig leder. Mindre selskap kan velge å klare seg uten, men det er ikke vanlig i praksis.

Ansvar: Daglig leder har personlig erstatningsansvar for skade voldt selskapet, aksjonærer eller tredjemann ved uaktsomhet eller forsett. Strafferettslig ansvar kan inntre ved brudd på selskapslovgivning, regnskapsplikt eller arbeidsmiljølov.

Rapporterer til: Til styret. Lønn og arbeidsavtale fastsettes av styret.

Varamedlem

Varamedlem trer inn for et styremedlem ved forfall eller permanent uttreden.

Varamedlemmer er valgt av generalforsamlingen og står klare til å erstatte styremedlemmer som ikke kan møte, eller som forlater vervet. De har som regel ikke møterett i ordinære styremøter, men kan inviteres av styreleder.

Når varamedlemmet faktisk trer inn for et styremedlem, har det samme rettigheter og ansvar som et ordinært styremedlem i den perioden.

Ansvar: Når varamedlemmet fungerer i styret: samme personlige og solidariske ansvar som et ordinært styremedlem. Ingen ansvar når det ikke er inntrådt.

Rapporterer til: Til generalforsamlingen.

Aksjeposter

Selskap Aksjer Andel
SCRIBE AS AS 34 34.0%
POLYDISPLAY AS AS 1 500 0.0%
DNB BANK ASA ASA 3 187 0.0%
YARA INTERNATIONAL ASA ASA 591 0.0%
TELENOR ASA ASA 1 019 0.0%

Forbindelser i næringslivet

Bransjer Karen opererer i

Kunstnerisk virksomhet 2

Vanlige spørsmål om Karen Camilla Christensen

Hvilke roller har Karen Camilla Christensen i norske selskaper?

Karen Camilla Christensen har 2 aktive roller i norsk næringsliv, inkludert daglig leder i SCRIBE AS.

Hvor mange selskaper er Karen Camilla Christensen involvert i?

Karen Camilla Christensen har tilknytning til 1 norsk selskap med totalt 2 aktive og 0 historiske roller registrert i Brønnøysundregistrene.

Eier Karen Camilla Christensen aksjer i norske selskaper?

Skatteetatens aksjonærregister viser at Karen Camilla Christensen har 5 registrerte aksjeeierposter over 5 % per utgangen av 2025.

Hvordan kan jeg be om at opplysningene fjernes?

Du kan sende en innsigelse via vårt kontaktskjema. Vi behandler innsigelser etter GDPR art. 21 og svarer innen 30 dager. Hvis særlige forhold tilsier det (sperret adresse, dokumenterte trusler eller annet), skjermer vi opplysningene. Send innsigelse ›

Datakilder
  • Roller og styreverv: Brønnøysundregistrene · oppdatert daglig
  • Aksjeeierposter: Skatteetatens aksjonærregister per 31. desember 2025

Informasjonen på denne siden er basert på offentlig tilgjengelige data fra norske registre. Send innsigelse om sletting.