JD

Johan Bernhard Dahlen

Født 1968 Frei

Johan Bernhard Dahlen (født 1968) har 4 aktive roller i næringslivet, fordelt på 2 selskaper. Johan er daglig leder i DARACOM AS og har roller i flere selskaper. Selskapene Johan har aktive roller i hadde en samlet omsetning på 4.5 mill kr i siste regnskapsår.

Roller fra Brønnøysundregistrene, aksjeposter fra Skatteetatens aksjonærregister Oppdateres daglig Om datakildene

Økonomisk oversikt

4.5 mill kr
Samlet omsetning
58 tusen kr
Samlet årsresultat
2
Selskap med regnskap

Summert fra siste tilgjengelige årsregnskap (t.o.m. 2025) for selskapene Johan har aktive roller i. Kilde: Regnskapsregisteret.

Aktive roller

Daglig leder

DARACOM AS
Daglig leder · Kristiansund · Byggeteknisk konsulentvirksomhet
Omsetning 1.6 mill kr Resultat 23 tusen kr (2025)
AS
CIVILCO AS
Daglig leder · Kristiansund · Utleie av arbeidskraft og andre personaladministrative tjenester
Omsetning 2.9 mill kr Resultat 34 tusen kr (2025)
AS

Styre

DARACOM AS
Styremedlem · Kristiansund · Byggeteknisk konsulentvirksomhet
Omsetning 1.6 mill kr Resultat 23 tusen kr (2025)
AS
CIVILCO AS
Styremedlem · Kristiansund · Utleie av arbeidskraft og andre personaladministrative tjenester
Omsetning 2.9 mill kr Resultat 34 tusen kr (2025)
AS
Følg selskapene til Johan Varsel på e-post ved konkurs, rolleendring og eierskifte i de 2 selskapene. 49 kr/mnd

Hva betyr disse rollene?

Daglig leder

Daglig leder forestår den daglige ledelsen av selskapet etter styrets retningslinjer og pålegg.

Daglig leder (også kalt administrerende direktør) er ansvarlig for den løpende driften av et aksjeselskap, samvirkeforetak eller stiftelse. Rollen forutsetter beslutningsmyndighet i den daglige driften, men de strategiske og overordnede beslutningene ligger hos styret.

Aksjeloven § 6-2 stiller krav om at AS over en viss størrelse skal ha daglig leder. Mindre selskap kan velge å klare seg uten, men det er ikke vanlig i praksis.

Ansvar: Daglig leder har personlig erstatningsansvar for skade voldt selskapet, aksjonærer eller tredjemann ved uaktsomhet eller forsett. Strafferettslig ansvar kan inntre ved brudd på selskapslovgivning, regnskapsplikt eller arbeidsmiljølov.

Rapporterer til: Til styret. Lønn og arbeidsavtale fastsettes av styret.

Styremedlem

Styremedlem inngår i styret og deltar i beslutninger om selskapets strategi, økonomi og drift.

Styremedlemmer utgjør styret som er selskapets øverste forvaltningsorgan mellom generalforsamlingene. Styret skal sørge for forsvarlig organisering av virksomheten, holde seg informert om økonomien, og fatte vedtak om vesentlige forhold.

Aksjeloven krever minst tre styremedlemmer hvis aksjekapitalen er over 3 millioner. Mindre selskap kan ha ett styremedlem.

Ansvar: Personlig og solidarisk ansvar for skade ved uaktsomhet eller forsett. Styremedlemmer har plikt til å holde seg informert og dokumentere uenighet ved styreprotokoll for å unngå ansvar.

Rapporterer til: Til generalforsamlingen.

Aksjeposter

Selskap Aksjer Andel
DARACOM AS AS 15 50.0%

Forbindelser i næringslivet

Bransjer Johan opererer i

Arkitektvirksomhet og teknisk konsulentvirksomhet 2 Utleie av arbeidskraft 2

Vanlige spørsmål om Johan Bernhard Dahlen

Hvilke roller har Johan Bernhard Dahlen i norske selskaper?

Johan Bernhard Dahlen har 4 aktive roller i norsk næringsliv, inkludert daglig leder i DARACOM AS.

Hvor mange selskaper er Johan Bernhard Dahlen involvert i?

Johan Bernhard Dahlen har tilknytning til 2 norske selskaper med totalt 4 aktive og 0 historiske roller registrert i Brønnøysundregistrene.

Eier Johan Bernhard Dahlen aksjer i norske selskaper?

Skatteetatens aksjonærregister viser at Johan Bernhard Dahlen har 1 registrert aksjeeierpost over 5 % per utgangen av 2025.

Hvordan kan jeg be om at opplysningene fjernes?

Du kan sende en innsigelse via vårt kontaktskjema. Vi behandler innsigelser etter GDPR art. 21 og svarer innen 30 dager. Hvis særlige forhold tilsier det (sperret adresse, dokumenterte trusler eller annet), skjermer vi opplysningene. Send innsigelse ›

Datakilder
  • Roller og styreverv: Brønnøysundregistrene · oppdatert daglig
  • Aksjeeierposter: Skatteetatens aksjonærregister per 31. desember 2025

Informasjonen på denne siden er basert på offentlig tilgjengelige data fra norske registre. Send innsigelse om sletting.