AK

Anna Kvåle

Født 1948 Skjåk

Anna Kvåle (født 1948) har 2 aktive roller i næringslivet, fordelt på 2 selskaper. Anna er innehaver i ANNA KVÅLE og har roller i flere selskaper.

Roller fra Brønnøysundregistrene, aksjeposter fra Skatteetatens aksjonærregister Oppdateres daglig Om datakildene

Aktive roller

Innehaver

ANNA KVÅLE
Innehaver · Skjåk · Dyrking av ettårige vekster ellers
ENK

Styre

MENTAL HELSE OTTADALEN
Styremedlem · Skjåk · Andre sosialtjenester uten botilbud ellers
FLI
Følg selskapene til Anna Varsel på e-post ved konkurs, rolleendring og eierskifte i de 2 selskapene. 49 kr/mnd

Hva betyr disse rollene?

Innehaver

Innehaver er eieren av et enkeltpersonforetak og driver virksomheten i eget navn.

Innehaver er den unike rollen i et enkeltpersonforetak (ENK). Eier og foretak er samme juridiske person, og innehaveren har all beslutningsmyndighet og hele ansvaret for virksomheten.

Det er ikke mulig å ha mer enn én innehaver i et ENK. Hvis flere ønsker å gå sammen, må de velge en annen organisasjonsform (DA, ANS eller AS).

Ansvar: Personlig ubegrenset ansvar for all gjeld og alle forpliktelser foretaket pådrar seg. Kreditorer kan gå direkte på innehaverens private formue.

Rapporterer til: Ingen overordnet — innehaver er suveren i foretaket.

Styremedlem

Styremedlem inngår i styret og deltar i beslutninger om selskapets strategi, økonomi og drift.

Styremedlemmer utgjør styret som er selskapets øverste forvaltningsorgan mellom generalforsamlingene. Styret skal sørge for forsvarlig organisering av virksomheten, holde seg informert om økonomien, og fatte vedtak om vesentlige forhold.

Aksjeloven krever minst tre styremedlemmer hvis aksjekapitalen er over 3 millioner. Mindre selskap kan ha ett styremedlem.

Ansvar: Personlig og solidarisk ansvar for skade ved uaktsomhet eller forsett. Styremedlemmer har plikt til å holde seg informert og dokumentere uenighet ved styreprotokoll for å unngå ansvar.

Rapporterer til: Til generalforsamlingen.

Aksjeposter

Selskap Aksjer Andel
GUDBRANDSDØLEN AS AS 60 0.0%
ORKLA ASA ASA 340 0.0%

Forbindelser i næringslivet

Bransjer Anna opererer i

Dyrking av ettårige vekster 1 Andre sosialtjenester uten botilbud 1

Vanlige spørsmål om Anna Kvåle

Hvilke roller har Anna Kvåle i norske selskaper?

Anna Kvåle har 2 aktive roller i norsk næringsliv, inkludert innehaver i ANNA KVÅLE.

Hvor mange selskaper er Anna Kvåle involvert i?

Anna Kvåle har tilknytning til 2 norske selskaper med totalt 2 aktive og 0 historiske roller registrert i Brønnøysundregistrene.

Eier Anna Kvåle aksjer i norske selskaper?

Skatteetatens aksjonærregister viser at Anna Kvåle har 2 registrerte aksjeeierposter over 5 % per utgangen av 2025.

Hvordan kan jeg be om at opplysningene fjernes?

Du kan sende en innsigelse via vårt kontaktskjema. Vi behandler innsigelser etter GDPR art. 21 og svarer innen 30 dager. Hvis særlige forhold tilsier det (sperret adresse, dokumenterte trusler eller annet), skjermer vi opplysningene. Send innsigelse ›

Datakilder
  • Roller og styreverv: Brønnøysundregistrene · oppdatert daglig
  • Aksjeeierposter: Skatteetatens aksjonærregister per 31. desember 2025

Informasjonen på denne siden er basert på offentlig tilgjengelige data fra norske registre. Send innsigelse om sletting.