AL

Aida Cortes Lopez

Født 1983 Oslo

Aida Cortes Lopez (født 1983) har 2 aktive roller i næringslivet, fordelt på 2 selskaper, og 1 historisk rolle. Aida er daglig leder i NABOLIV AS og har roller i flere selskaper.

Roller fra Brønnøysundregistrene, aksjeposter fra Skatteetatens aksjonærregister Oppdateres daglig Om datakildene

Økonomisk oversikt

0 kr
Samlet omsetning
-8 tusen kr
Samlet årsresultat
1
Selskap med regnskap

Summert fra siste tilgjengelige årsregnskap (t.o.m. 2025) for selskapene Aida har aktive roller i. Kilde: Regnskapsregisteret.

Aktive roller

Daglig leder

NABOLIV AS
Daglig leder · Oslo · Industri-, produkt- og motedesignvirksomhet
Resultat -8 tusen kr (2025)
AS

Styre

NABOLIV AS
Styrets leder · Oslo · Industri-, produkt- og motedesignvirksomhet
Resultat -8 tusen kr (2025)
AS
Følg selskapene til Aida Varsel på e-post ved konkurs, rolleendring og eierskifte i de 2 selskapene. 49 kr/mnd

Hva betyr disse rollene?

Daglig leder

Daglig leder forestår den daglige ledelsen av selskapet etter styrets retningslinjer og pålegg.

Daglig leder (også kalt administrerende direktør) er ansvarlig for den løpende driften av et aksjeselskap, samvirkeforetak eller stiftelse. Rollen forutsetter beslutningsmyndighet i den daglige driften, men de strategiske og overordnede beslutningene ligger hos styret.

Aksjeloven § 6-2 stiller krav om at AS over en viss størrelse skal ha daglig leder. Mindre selskap kan velge å klare seg uten, men det er ikke vanlig i praksis.

Ansvar: Daglig leder har personlig erstatningsansvar for skade voldt selskapet, aksjonærer eller tredjemann ved uaktsomhet eller forsett. Strafferettslig ansvar kan inntre ved brudd på selskapslovgivning, regnskapsplikt eller arbeidsmiljølov.

Rapporterer til: Til styret. Lønn og arbeidsavtale fastsettes av styret.

Styrets leder

Styreleder leder styremøtene og har det overordnede ansvaret for styrets arbeid og beslutninger.

Styreleder er valgt av generalforsamlingen (eller utpekt) blant styremedlemmene, og er den fremste tillitsvalgte i selskapet. Styrelederen kaller inn til styremøter, leder møtene, og er bindeleddet mellom styret og daglig leder.

Styreleder har dobbeltstemme i tilfelle stemmelikhet i styret, og er som regel den som signerer dokumenter på styrets vegne.

Ansvar: Sammen med øvrige styremedlemmer har styreleder solidarisk og personlig erstatningsansvar for skade ved uaktsomhet eller forsett. Strafferettslig ansvar for konkursbo, regnskapsplikt og selskapsplikter.

Rapporterer til: Til generalforsamlingen som velger styret.

Aksjeposter

Selskap Aksjer Andel
NABOLIV AS AS 50 000 100.0%
LOFTET INVEST 1 AS AS 3 662 0.5%
WHEE! AS AS 197 0.3%

Historiske roller

Forbindelser i næringslivet

Bransjer Aida opererer i

Spesialisert designvirksomhet 2 Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner 1

Vanlige spørsmål om Aida Cortes Lopez

Hvilke roller har Aida Cortes Lopez i norske selskaper?

Aida Cortes Lopez har 2 aktive roller i norsk næringsliv, inkludert daglig leder i NABOLIV AS.

Hvor mange selskaper er Aida Cortes Lopez involvert i?

Aida Cortes Lopez har tilknytning til 2 norske selskaper med totalt 2 aktive og 1 historisk roller registrert i Brønnøysundregistrene.

Eier Aida Cortes Lopez aksjer i norske selskaper?

Skatteetatens aksjonærregister viser at Aida Cortes Lopez har 3 registrerte aksjeeierposter over 5 % per utgangen av 2025.

Hvordan kan jeg be om at opplysningene fjernes?

Du kan sende en innsigelse via vårt kontaktskjema. Vi behandler innsigelser etter GDPR art. 21 og svarer innen 30 dager. Hvis særlige forhold tilsier det (sperret adresse, dokumenterte trusler eller annet), skjermer vi opplysningene. Send innsigelse ›

Datakilder
  • Roller og styreverv: Brønnøysundregistrene · oppdatert daglig
  • Aksjeeierposter: Skatteetatens aksjonærregister per 31. desember 2025

Informasjonen på denne siden er basert på offentlig tilgjengelige data fra norske registre. Send innsigelse om sletting.