Adrian Cenusa
Adrian Cenusa (født 1977) har 2 aktive roller i næringslivet, fordelt på 2 selskaper. Adrian er styrets leder i TRANSNORD AS og har roller i flere selskaper. Selskapene Adrian har aktive roller i hadde en samlet omsetning på 13.6 mill kr i siste regnskapsår.
Økonomisk oversikt
Summert fra siste tilgjengelige årsregnskap (t.o.m. 2025) for selskapene Adrian har aktive roller i. Kilde: Regnskapsregisteret.
Aktive roller
Styre
Hva betyr disse rollene?
Styrets leder
Styreleder leder styremøtene og har det overordnede ansvaret for styrets arbeid og beslutninger.
Styreleder er valgt av generalforsamlingen (eller utpekt) blant styremedlemmene, og er den fremste tillitsvalgte i selskapet. Styrelederen kaller inn til styremøter, leder møtene, og er bindeleddet mellom styret og daglig leder.
Styreleder har dobbeltstemme i tilfelle stemmelikhet i styret, og er som regel den som signerer dokumenter på styrets vegne.
Ansvar: Sammen med øvrige styremedlemmer har styreleder solidarisk og personlig erstatningsansvar for skade ved uaktsomhet eller forsett. Strafferettslig ansvar for konkursbo, regnskapsplikt og selskapsplikter.
Rapporterer til: Til generalforsamlingen som velger styret.
Aksjeposter
| Selskap | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| TRANSNORD AS AS | 1 000 | 100.0% |
| ERGOCAR AS AS | 3 000 | 100.0% |
Bransjer Adrian opererer i
Vanlige spørsmål om Adrian Cenusa
Hvilke roller har Adrian Cenusa i norske selskaper?
Adrian Cenusa har 2 aktive roller i norsk næringsliv, inkludert styrets leder i TRANSNORD AS.
Hvor mange selskaper er Adrian Cenusa involvert i?
Adrian Cenusa har tilknytning til 2 norske selskaper med totalt 2 aktive og 0 historiske roller registrert i Brønnøysundregistrene.
Eier Adrian Cenusa aksjer i norske selskaper?
Skatteetatens aksjonærregister viser at Adrian Cenusa har 2 registrerte aksjeeierposter over 5 % per utgangen av 2025.
Hvordan kan jeg be om at opplysningene fjernes?
Du kan sende en innsigelse via vårt kontaktskjema. Vi behandler innsigelser etter GDPR art. 21 og svarer innen 30 dager. Hvis særlige forhold tilsier det (sperret adresse, dokumenterte trusler eller annet), skjermer vi opplysningene. Send innsigelse ›
- Roller og styreverv: Brønnøysundregistrene · oppdatert daglig
- Aksjeeierposter: Skatteetatens aksjonærregister per 31. desember 2025
Informasjonen på denne siden er basert på offentlig tilgjengelige data fra norske registre. Send innsigelse om sletting.