Adam Andreé Frankmo
Adam Andreé Frankmo (født 2003) har 1 aktiv rolle i næringslivet, fordelt på 2 selskaper, og 1 historisk rolle. Adam er styremedlem i UMOJA NORDIC AS.
Aktive roller
Styre
Hva betyr disse rollene?
Styremedlem
Styremedlem inngår i styret og deltar i beslutninger om selskapets strategi, økonomi og drift.
Styremedlemmer utgjør styret som er selskapets øverste forvaltningsorgan mellom generalforsamlingene. Styret skal sørge for forsvarlig organisering av virksomheten, holde seg informert om økonomien, og fatte vedtak om vesentlige forhold.
Aksjeloven krever minst tre styremedlemmer hvis aksjekapitalen er over 3 millioner. Mindre selskap kan ha ett styremedlem.
Ansvar: Personlig og solidarisk ansvar for skade ved uaktsomhet eller forsett. Styremedlemmer har plikt til å holde seg informert og dokumentere uenighet ved styreprotokoll for å unngå ansvar.
Rapporterer til: Til generalforsamlingen.
Historiske roller
-
UMOJA RESOURCES DAAvviklesDeltaker med delt ansvar
Forbindelser i næringslivet
Bransjer Adam opererer i
Vanlige spørsmål om Adam Andreé Frankmo
Hvilke roller har Adam Andreé Frankmo i norske selskaper?
Adam Andreé Frankmo har 1 aktiv rolle i norsk næringsliv, inkludert styremedlem i UMOJA NORDIC AS.
Hvor mange selskaper er Adam Andreé Frankmo involvert i?
Adam Andreé Frankmo har tilknytning til 2 norske selskaper med totalt 1 aktiv og 1 historisk roller registrert i Brønnøysundregistrene.
Eier Adam Andreé Frankmo aksjer i norske selskaper?
Skatteetatens aksjonærregister viser ingen aksjeeierposter over 5 % registrert på Adam Andreé Frankmo.
Hvordan kan jeg be om at opplysningene fjernes?
Du kan sende en innsigelse via vårt kontaktskjema. Vi behandler innsigelser etter GDPR art. 21 og svarer innen 30 dager. Hvis særlige forhold tilsier det (sperret adresse, dokumenterte trusler eller annet), skjermer vi opplysningene. Send innsigelse ›
- Roller og styreverv: Brønnøysundregistrene · oppdatert daglig
- Aksjeeierposter: Skatteetatens aksjonærregister per 31. desember
Informasjonen på denne siden er basert på offentlig tilgjengelige data fra norske registre. Send innsigelse om sletting.