Abdil Latif Mohamed Ali
Abdil Latif Mohamed Ali (født 1993) har 2 aktive roller i næringslivet, fordelt på 2 selskaper. Abdil er daglig leder i AILE TEAM AS og har roller i flere selskaper. Selskapene Abdil har aktive roller i hadde en samlet omsetning på 3.8 mill kr og 5 ansatte i siste regnskapsår.
Økonomisk oversikt
Summert fra siste tilgjengelige årsregnskap (t.o.m. 2025) for selskapene Abdil har aktive roller i. Kilde: Regnskapsregisteret.
Aktive roller
Daglig leder
Styre
Hva betyr disse rollene?
Daglig leder
Daglig leder forestår den daglige ledelsen av selskapet etter styrets retningslinjer og pålegg.
Daglig leder (også kalt administrerende direktør) er ansvarlig for den løpende driften av et aksjeselskap, samvirkeforetak eller stiftelse. Rollen forutsetter beslutningsmyndighet i den daglige driften, men de strategiske og overordnede beslutningene ligger hos styret.
Aksjeloven § 6-2 stiller krav om at AS over en viss størrelse skal ha daglig leder. Mindre selskap kan velge å klare seg uten, men det er ikke vanlig i praksis.
Ansvar: Daglig leder har personlig erstatningsansvar for skade voldt selskapet, aksjonærer eller tredjemann ved uaktsomhet eller forsett. Strafferettslig ansvar kan inntre ved brudd på selskapslovgivning, regnskapsplikt eller arbeidsmiljølov.
Rapporterer til: Til styret. Lønn og arbeidsavtale fastsettes av styret.
Styremedlem
Styremedlem inngår i styret og deltar i beslutninger om selskapets strategi, økonomi og drift.
Styremedlemmer utgjør styret som er selskapets øverste forvaltningsorgan mellom generalforsamlingene. Styret skal sørge for forsvarlig organisering av virksomheten, holde seg informert om økonomien, og fatte vedtak om vesentlige forhold.
Aksjeloven krever minst tre styremedlemmer hvis aksjekapitalen er over 3 millioner. Mindre selskap kan ha ett styremedlem.
Ansvar: Personlig og solidarisk ansvar for skade ved uaktsomhet eller forsett. Styremedlemmer har plikt til å holde seg informert og dokumentere uenighet ved styreprotokoll for å unngå ansvar.
Rapporterer til: Til generalforsamlingen.
Aksjeposter
| Selskap | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| AILE TEAM AS AS | 6 000 | 20.0% |
Tidligere eierposter (2024)
Aksjeposter registrert per 31. desember 2024 som ikke lenger fremgår av siste års aksjonærregister (solgt eller overført).
| Selskap | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| ALNG ASA ASA | 163 | 0.0% |
Forbindelser i næringslivet
Bransjer Abdil opererer i
Vanlige spørsmål om Abdil Latif Mohamed Ali
Hvilke roller har Abdil Latif Mohamed Ali i norske selskaper?
Abdil Latif Mohamed Ali har 2 aktive roller i norsk næringsliv, inkludert daglig leder i AILE TEAM AS.
Hvor mange selskaper er Abdil Latif Mohamed Ali involvert i?
Abdil Latif Mohamed Ali har tilknytning til 2 norske selskaper med totalt 2 aktive og 0 historiske roller registrert i Brønnøysundregistrene.
Eier Abdil Latif Mohamed Ali aksjer i norske selskaper?
Skatteetatens aksjonærregister viser at Abdil Latif Mohamed Ali har 1 registrert aksjeeierpost over 5 % per utgangen av 2025.
Hvordan kan jeg be om at opplysningene fjernes?
Du kan sende en innsigelse via vårt kontaktskjema. Vi behandler innsigelser etter GDPR art. 21 og svarer innen 30 dager. Hvis særlige forhold tilsier det (sperret adresse, dokumenterte trusler eller annet), skjermer vi opplysningene. Send innsigelse ›
- Roller og styreverv: Brønnøysundregistrene · oppdatert daglig
- Aksjeeierposter: Skatteetatens aksjonærregister per 31. desember 2025
Informasjonen på denne siden er basert på offentlig tilgjengelige data fra norske registre. Send innsigelse om sletting.